Harry Kane po raz kolejny odmienił losy spotkania. Skromne zwycięstwo Bayernu Monachium [WIDEO]

Źródło: Twitter / @CanalGOATBR
Harry Kane po raz kolejny zapewnił zwycięstwo Bayernowi Monachium. Bawarczycy pokonali na wyjeździe FC Koeln (1:0).
Trener Thomas Tuchel zaskoczył decyzjami personalnymi na pierwszy mecz "Die Roten" po przerwie reprezentacyjnej. Jedynie na ławce rezerwowych usiadł m.in. Thomas Mueller. Pisaliśmy na ten temat TUTAJ.
Pierwszą okazję do zdobycia bramki piłkarze Bayernu mieli już w siódmej minucie gry. Leroy Sane nisko dośrodkował w kierunku Harry'ego Kane'a, lecz świetną interwencją w obronie popisał się Timo Huebers.
Kolejna sytuacja w 20. minucie zakończyła się już jednak bramką. Piłkarze gości wyprowadzili kontratak. Eric Maxim Choupo-Moting oddał strzał po podaniu Sane, lecz jeden z defensorów wybił piłkę z linii bramkowej. Obrona "Kozłów" była jednak bezradna wobec dobitki Kane'a.
Choupo-Moting miał kolejną okazję już kilka minut później. Tym razem dobrą interwencją popisał się jednak golkiper gospodarzy, Marvin Schwaebe. W odpowiedzi Rasmus Carstensen uderzał głową na bramkę Manuela Neuera po wrzutce Floriana Kainza, lecz Neuer popisał się dobrą paradą.
W drugiej połowie FC Koeln zintensyfikowało swoje wysiłki w kierunku wyrównania. W 50. minucie dwójkową akcję przeprowadzili Dejan Ljubicić i Jan Thielmann. Drugi z graczy przedarł się w pole karne, lecz jego próba dogrania do kolegi została zablokowana.
"Kozły" były bliskie zaskoczenia Bawarczyków kilka chwil później. Linton Maina niespodziewanie przechwycił piłkę i mógł pokusić się o przelobowanie Neuera z okolic 40. metra. Postanowił jednak poczekać na wsparcie, przez co zmarnował szansę na wyrównanie.
Ostatecznie "Die Roten" wygrali 1:0 i powrócili na pozycję lidera niemieckiej Bundesligi, spychając na drugą lokatę Bayer Leverkusen. "Aptekarze" mogą powrócić na szczyt tabeli, jeśli rozprawią się w sobotę z Werderem Brema. FC Koeln zajmuje ostatnie miejsce.
Michał Boncler24 Nov 2023 · 22:24