Tottenham. Harry Kane postrzelał w Lidze Konferencji. Jest trzecim piłkarzem z takim wyczynem

Sipa / Press Focus
Tottenham rozbił słoweńską Murę 5:1 w drugiej kolejce Ligi Konferencji. Bohaterem meczu był Harry Kane.
Tottenham rozpoczął bardzo ostro. Nie minęło jeszcze dziesięć minut, a prowadził już 2:0. Na listę strzelców wpisali się Dele Alli i Giovani Lo Celso.
Goście złapali kontakt po przerwie. W 53. minucie gola dla Mury strzelił Ziga Kous.
Być może stracona bramka skłoniła Nuno Espirito Santo do posłania w bój swoich gwiazd. Na boisku za jednym zamachem pojawili się Harry Kane, Heung-Min Son i Lucas Moura.
Bohaterem końcówki był pierwszy z nich. Kane w ciągu niespełna dwudziestu minut ustrzelił klasycznego hat-tricka. Tym samym stał się trzecim piłkarzem, który dokonał tego w trzech europejskich pucharach. Przed nim takim wyczynem mogli się pochwalić tylko Gerd Mueller i Jupp Heynckes.
Tottenham dzięki wysokiemu zwycięstwu prowadzi w tabeli grupy G Ligi Konferencji. Ma tyle samo punktów, co drugie Rennes.
Marcin Karbowski30 Sep 2021 · 23:12