Hat-trick Ferrana, arcyważny gol Felixa! Triumf FC Barcelony po szalonej końcówce [WIDEO]

Hat-trick Ferrana, arcyważny gol Felixa! Triumf Barcelony po szalonej końcówce [WIDEO]
FC Barcelona odniosła bardzo ważne zwycięstwo w 21. kolejce ligi hiszpańskiej. Katalończycy po szalonym spotkaniu pokonali Betis 4:2.
Wynik meczu mógł otworzyć Willian Jose. Napastnik otrzymał idealne podanie od Isco, jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką.
W odpowiedzi Lamine Yamal chciał napędzić atak Barcelony. 16-latek został zatrzymany przez Sokratisa. W kolejnej akcji Pedriemu nie udało się przelobować golkipera Betisu. Następnie Marc Roca oddał niecelny strzał z dystansu.
W 22. minucie Barcelona objęła prowadzenie. Piłka po rykoszecie trafiła pod nogi Pedriego, który zagrał do Ferrana Torresa. Napastnik musiał wykończyć akcję strzałem na pustą bramkę.
Ferran Torres po golu w meczu Porto - Barcelona
Daniel Castro / pressfocus
W 26. minucie Silva odbił piłkę po uderzeniu Roberta Lewandowskiego. Ewentualny gol Polaka i tak nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej.
Później Lewandowski próbował przeprowadzić dwójkową akcję z Alejandro Balde. Napastnik zgubił jednak piłkę w polu karnym Andaluzyjczyków. W 37. minucie zaatakował Betis i Inaki Pena obronił strzał Isco.
Po kilkudziesięciu sekundach Lamine Yamal zatańczył z rywalami. 16-latek przeprowadził solową akcję zakończoną uderzeniem w słupek.
Tuż przed przerwą Lewandowski skierował piłkę do siatki, ale jego gol został anulowany z powodu spalonego. Wcześniej w tej akcji Yamal kapitalnie zwiódł rywala, wykonując ruletę.
Po pierwszej połowie Barcelona prowadziła 1:0. Na początku drugiej części spotkania Yamal znów oczarował widownię. Nastolatek wpadł w pole karne, trafił w słupek, ale Ferran Torres zebrał piłkę i wykończył akcję.
Ferran Torres po golu w meczu Betis - Barcelona
W 54. minucie Jules Kounde uratował Barcelonę. Reprezentant Francji głową wybił piłkę sprzed linii bramkowej. W kolejnej akcji Pena obronił uderzenie Nabila Fekira.
Betis atakował i w końcu zdobył bramkę kontaktową. Isco pokonał Penę fantastycznym uderzeniem pod poprzeczkę. Piłkarze Barcelony chcieli, aby gol został anulowany, utrzymując, ze wcześniej w tej akcji Sokratis sfaulował Pedriego. Gil Manzano nie przychylił się do protestów graczy Xaviego.
Starcie Sokratisa z Pedrim w meczu Betis - Barcelona
Isco w pojedynkę odwrócił wynik. W 61. minucie ofensywny pomocnik przerzucił piłkę nad Peną i doprowadził do remisu.
Niedługo potem Robert Lewandowski został zdjęty z boiska. Polak rozegrał przeciętny mecz, więc Xavi wpuścił na murawę Vitora Roque.
Betis chciał wyprowadzić kolejny cios. W 67. minucie Johnny uderzył nad poprzeczką. Zbyt dużo siły w swój strzał włożył też Ferran, który szukał hat-tricka. W 71. minucie Roque uderzył obok słupka po dograniu Yamala. Po jednym z kontrataków Betisu Henrique uderzył niecelnie sprzed pola karnego.
W 90. minucie Barcelona odzyskała prowadzenie. Ferran zagrał do Joao Felixa, który zaskoczył Silvę technicznym uderzeniem zewnętrzną częścią stopy.
W doliczonym czasie gry Ferran Torres skompletował hat-tricka. Hiszpan dostał podanie od Yamala i przelobował golkipera gospodarzy.
Barcelona wygrała 4:2 i wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli. Betis jest dziewiąty.
Adam Kłos21 Jan · 20:29