Hat-trick nastoletniego napastnika Brighton! "Mewy" pewnie pokonały Newcastle [WIDEO]

Brighton pokazało klasę w czwartej kolejce Premier League. Podopieczni Roberto De Zerbiego wygrali 3:1 z Newcastle.
"Mewy" od pierwszego gwizdka grały niezwykle ofensywnie. Pierwsze próby Pervisa Estupinana i Kaoru Mitomy nie zakończyły się jednak powodzeniem.
Wynik spotkania otworzył Evan Ferguson. 18-latek wykorzystał niepewną interwencję Nicka Pope'a.
Brighton szukało kolejnych bramek. Dopiero po przerwie gospodarzom z The Amex udało się podwyższyć prowadzenie. W 65. minucie Ferguson skompletował dublet po uderzeniu z dystansu.
Później Ferguson strzelił trzeciego gola. Tym razem oddał strzał, po którym piłka odbiła się od jednego z obrońców i kompletnie zmyliła Pope'a.
W doliczonym czasie Newcastle nieco zmniejszyło straty. Na listę strzelców wpisał się Callum Wilson.
Brighton ostatecznie wygrało 3:1, dzięki czemu zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli. Newcastle jest dopiero czternaste. Po przerwie reprezentacyjnej "Mewy" zagrają na wyjeździe z Manchesterem United, a "Sroki" podejmą Brentford.
Adam Kłos02 Sep 2023 · 20:27