Hat-trick Oskara Zawady! Strzelecki popis polskiego napastnika [WIDEO]

Oskar Zawada został bohaterem trzeciej kolejki ligi australijskiej. Napastnik Wellington Phoenix trzykrotnie trafił do siatki w rywalizacji z Brisbane Roar, a jego zespół wygrał 5:2.
27-latek zanotował dość spokojny początek sezonu. W pierwszych dwóch meczach udało mu się strzelić jednego gola z Perth Glory.
Dziś Zawada po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 32. minucie. Zdobył on bramkę na 2:1, ponieważ wcześniej do siatki trafili Florin Berenguer i Tim Payne.
W 63. minucie Zawada skompletował dublet. Polak wykorzystał centrę Lukasa Kelly'ego-Healda z lewego skrzydła i głową skierował piłkę do siatki.
W doliczonym czasie gry Zawada zdobył trzecią bramkę. Nicholas Pennington dograł do napastnika, który miał przed sobą pustą bramkę. Niewiele brakowało, aby snajper zmarnował wymarzoną okazję, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka i wpadła do siatki.
Wellington finalnie wygrało z Brisbane 5:2. Zespół Zawady zajmuje obecnie pierwsze miejsce w lidze australijskiej. Z kolei Polak z dorobkiem czterech trafień jest drugi w klasyfikacji strzelców. Pierwsze miejsce zajmuje Bruno Fornaroli, który strzelił pięć goli.
Adam Kłos04 Nov 2023 · 09:02