Herb klubu Ekstraklasy na stadionie MŚ. To nie żart [ZDJĘCIE]
![Herb klubu Ekstraklasy na stadionie MŚ. To nie żart [ZDJĘCIE]](https://pliki.meczyki.pl/original/632/6a2aebb5f06d2.jpg)
Na Estadio Azteca zostanie rozegrany mecz otwarcia mistrzostw świata. Wewnątrz obiektu został zauważony herb Górnika Zabrze. Jak się okazuje, jego obecność tam nie jest wcale przypadkowa.
Poprzedni sezon Ekstraklasy był fantastyczny z perspektywy Górnika Zabrze. Drużyna prowadzona przez Michala Gasparika nie tylko sięgnęła po Puchar Polski, ale także zajęła drugie miejsce w lidze.
Lada chwila wicemistrz Polski przystąpi do II rundy el. Ligi Mistrzów. O ekipie z Zabrza usłyszą jednak nie tylko w Europie. Na Estadio Azteca, czyli stadionie mistrzostw świata, znajduje się herb Górnika.
- Górnik Zabrze jest wszędzie. Trójkolorowy akcent na Estadio Azteca, stadionie, na którym odbędzie się mecz otwarcia mundialu - czytamy na profilu polskiego zespołu w mediach społecznościowych.
Już dziś na obiekcie w Tlalpan zagrają Meksyk oraz Republika Południowej Afryki. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 21:00. Kibice zaczęli zapełniać trybuny dużo wcześniej, o czym pisaliśmy TUTAJ.
Herb Górnika pojawił się w obecności Interu Mediolan oraz Hercules FC. W tunelu Estadio Azteca znajdują się bowiem emblematy wszystkich klubów, które tam wystąpiły. Zabrzanie zagrali w 1973 roku.
W styczniowym meczu towarzyskim na drodze wielokrotnego mistrza Polski stanęła reprezentacja Meksyku. Gospodarze wygrali wówczas 2:1. Dla Górnika był to jedyny występ na znanym stadionie.