Media: Hiszpania wykluczona z EURO 2024?! FIFA i UEFA straszą

Media: Hiszpania wykluczona z EURO 2024?! FIFA i UEFA straszą
Ugis Riba / shutterstock.com
Hiszpański futbol znalazł się w niewygodnym położeniu. FIFA i UEFA grożą konsekwencjami za potencjalne wmieszanie się władz w sprawy federacji piłkarskiej.
Na szczycie hiszpańskiego futbolu zapanował bałagan. Po odsunięciu ze stanowiska Luisa Rubialesa tymczasowym szefem związku został Pedro Rocha. Zamierzał nawet wystartować w planowanych na kwiecień wyborach na prezesa federacji, lecz te zostały odwołane. Powodem były zarzuty korupcyjne formułowane pod adresem Rochy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Sprawą zainteresowany się władze. Narodowa Rada Sportu w Hiszpanii utworzyła specjalne ciało, które ma monitorować działalność związku.
To nie spodobało się w FIFA i UEFA. Obie federacje są bardzo wyczulone na potencjalną ingerencję rządów państw w działalność struktur piłkarskich.
Marca twierdzi, że w najbardziej radykalnym scenariuszu reprezentacja Hiszpanii może zostać wykluczona z mistrzostw Europy, a drużyny z tego kraju z udziału w międzynarodowej rywalizacji. W tle pozostaje kwestia mistrzostw świata, które Hiszpania ma współorganizować w 2030 roku. Odebranie tego prawa to kolejny sposób nacisku na polityków.
- Światem piłki rządzą zasady, których należy przestrzegać, jeśli chce się w nim być. W innym razie wykluczenie jest gwarantowane - straszy Marca.
FIFA w przeszłości potrafiła już zawieszać federacje, w których działalność ingerowały władze państwowe. Zazwyczaj spotykało to jednak mniejsze kraje - Zimbabwe, Kenię czy Trynidad i Tobago.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski29 Apr · 13:36
Źródło: marca.com

Przeczytaj również