Remis w hicie Ligi Europy! Dwa nieuznane gole, wpadka Maguire'a i debiutanckie trafienie nastolatka [WIDEO]

Manchester United zremisował 1:1 w hicie 1/8 finału Ligi Europy. Bramkę dla "Czerwonych Diabłów" zdobył 18-letni Amad Diallo, a na listę strzelców Milanu wpisał się Simon Kjaer.
TUTAJ przeczytasz relację akcja po akcji z tego spotkania.
Spotkanie mogło rozpocząć się z przytupem. Już w piątej minucie Rafael Leao urwał się defensywie Manchesteru i trafił do siatki. Sędzia liniowy jednak zauważył, że napastnik Milanu był na pozycji spalonej. Powtórki pokazały, że sędziowie podjęli dobrą decyzję, anulując trafienie Portugalczyka.
Kilka minut później piłkarz Milanu znów znalazł drogę do bramki strzeżonej przez Deana Hendersona, jednak ta bramka także nie została zaliczona. Franck Kessie popisał się ładnym strzałem z okolic szesnastego metra, jednak przy przyjęciu piłki zagrał ręką.
W pierwszych dwóch kwadransach gospodarze z Old Trafford byli całkowicie bezradni. To Milan przeważał i stwarzał sobie kolejne sytuacje. Strzały oddawali m.in. Saelemaekers oraz Krunić.
W 38. minucie Harry Maguire stanął przed wymarzoną szansą na strzelenie gola. TUTAJ zobaczycie jak Anglik spudłował z metra na pustą bramkę.
W drugiej połowie podopieczni Ole Gunnara Solskjaera wreszcie się przebudzili. W 50. minucie Bruno Fernandes popisał się przepięknym podaniem z głębi pola. Do jego zagrania dopadł Amad Diallo, który strzelił pierwszą bramkę w seniorskiej drużynie "Czerwonych Diabłów".
W 72. minucie Daniel James powinien podwyższyć prowadzenie. Skrzydłowy znalazł miejsce w polu karnym, dostał dobre podanie od Masona Greenwooda, ale przestrzelił.
Milan spróbował doprowadzić do remisu, ale mylili się Krunić i Brahim Diaz. Dopiero w 92. minucie Simon Kjaer odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym i strzelił gola na 1:1. Stoper ustalił wynik spotkania.
Adam Kłos11 Mar 2021 · 20:47