Hoeness: Mogliśmy sprzedać Lewandowskiego tego lata za 150 milionów euro

Hoeness: Mogliśmy sprzedać Lewandowskiego tego lata za 150 milionów euro
Dziurek/Shutterstock
Uli Hoeness wyjawił, że Bayern Monachium mógł sprzedać Roberta Lewandowskiego za naprawdę duże pieniądze. Szef Bawarczyków wyjaśnił, że mistrzowi Niemiec ciężko byłoby znaleźć jednak następce dla Polaka.
Tego lata bardzo wiele pisało się o odejściu Roberta Lewandowskiego z Bayernu. Reprezentant Polski nie chciał już podobno dalej grać w niemieckim zespole i pragnął odejść do innej ligi. Interesowały się nim Real Madryt, PSG czy Chelsea, ale ostatecznie nic z transferu nie wyszło. Hoeness tłumaczy, dlaczego Bawarczycy zatrzymali 29-letniego napastnika.
Dalsza część tekstu pod wideo
Mogliśmy sprzedać Lewandowskiego tego lata za 150 milionów euro. Ale wtedy zostalibyśmy z samym Sandro Wagnerem w ataku, a na rynku transferowym nie ma dostępnego żadnego napastnika, który gwarantowałby ponad 30 bramek na sezon - podkreślił Niemiec.
- Robert chciał umówić się ze mną i z Kalle na rozmowę jakieś pięć razy. Odpowiedziałem mu, że będę miał czas dopiero drugiego września o 14:30 [po zamknięciu okna transferowego w Niemczech - red.] - zdradził.
Szef Bayernu zapowiedział również wielkie transfery na przyszły rok. - Obecnie zarabiamy i oszczędzamy pieniądze ze sprzedaży, ponieważ chcemy zrobić coś wielkiego na rynku transferowym w przyszłym roku - zapowiedział.
Redakcja meczyki.pl
Jakub Kreśliński19 Aug 2018 · 12:43
Źródło: Twitter

Przeczytaj również