Inteligentna asysta Szymańskiego! Wybitne starcie w Lidze Konferencji [WIDEO]

Screen Twitter
Olympiakos pokonał Fenerbahce 3:2 (2:0). W zniwelowaniu strat przez Turków wydatnie pomógł Sebastian Szymański.
Olympiakos i Fenerbahce rywalizują ze sobą w ćwierćfinale Ligi Konferencji. W wyjściowym składzie na czwartkowe spotkanie znalazło się dwóch zawodników z polskim obywatelstwem - Santiago Hezze oraz Sebastian Szymański.
Początkowo zadowolony mógł być tylko defensywny pomocnik, Grecy znacznie lepiej weszli w mecz. Wynik rywalizacji już w 8. minucie otworzył Konstantinos Fortounis, który niedługo później obsłużył też Stevana Joveticia. Po pół godziny było 2:0 na korzyść gospodarzy.
W samej końcówce pierwszej połowy gola kontaktowego mógł strzelić Rade Krunić. Kapitalną interwencją popisał się jednak Konstantinos Tzolakis.
Po zmianie stron Fenerbahce grało nieco lepiej, ale miało problem z zachowaniem szczelności defensywy. W 57. minucie prowadzenie Olympiakosu podwyższył Chiquinho. Pomocnik znakomicie wykorzystał podanie od Ayouba El Kaabiego.
W końcu jednak Turcy wzięli się do pracy. W 61. minucie rywali postraszył Bright Osayi-Samuel, zaś po chwili do głosu doszedł Szymański. Reprezentant Polski oddał naprawdę dobry strzał głową, lecz musiał uznać wyższość Tzolakisa.
W 67. minucie pomocną rękę w stronę gości wyciągnął Panagiotis Retsos. Defensor sprokurował rzut karny, obejrzał żółtą kartkę, a "jedenastkę" wykorzystał Dusan Tadić.
W 74. minucie przyjezdni zadali kolejny cios. Tym razem Szymański bardzo inteligentnie zgrał piłkę do Irfana Kahveciego, a ten bez żadnego problemu wpakował ją do siatki.
Na więcej żadna ze stron nie była w stanie sobie pozwolić. Tym samym skończyło się na 3:2 (2:0) na korzyść Olympiakosu. To Grecy są bliżej awansu do półfinału Ligi Konferencji.