Inter Mediolan pierwszym finalistą Pucharu Włoch! Fenomenalna asysta Barelli pogrążyła Juventus [WIDEO]

Screen z Twittera
Inter Mediolan w środowy wieczór jako pierwszy awansował do finału Pucharu Włoch. "Nerazzurri" na własnym stadionie wygrali z Juventusem 1:0. Fantastyczną asystę przy golu Federico Dimarco zaliczył Nicolo Barella.
Przed trzema tygodniami w Turynie padł remis 1:1. W rewanżu od pierwszej minuty zabrakło Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika. Obaj Polacy rozpoczęli to spotkanie jedynie na ławce rezerwowych.
Od pierwszych minut to Inter przejął inicjatywę, a już w trzeciej minucie ładną asystę mógł zaliczyć Nicolo Barella. Dżeko oraz Lautaro Martinez minęli się z piłką, lecz Włoch nie rezygnował z obsługiwania kolegów. Po jego kolejnym znakomitym zagraniu sytuacji sam na sam z Perinem nie zmarnował Federico Dimarco.
W 21. minucie wynik mógł podwyższyć Martinez, ale posłał piłkę tuż obok słupka. Argentyńczyk pomylił się też przy strzale z woleja. Na odpowiedź Juventusu trzeba było poczekać ponad dwa kwadranse. Onana poradził sobie z uderzeniem Kosticia.
Od początku drugiej połowy Allegri postanowił wpuścić na boisko Milika, chcąc gonić wynik. "Bianconeri" ruszyli do ataku - nieznacznie pomylił się Miretti, a Onana miał spore problemy ze strzałem Locatellego z dystansu.
Odpowiedź Interu mogła okazać się zabójcza. Edin Dżeko trafił nawet do siatki z ostrego kąta, ale znajdował się na spalonym. W 67. minucie dobrego dośrodkowania Dumfriesa nie wykorzystał z kolei Martinez, który nie zdołał dojść do piłki.
Sześć minut później tylko fenomenalna interwencja Perina utrzymała Juventus w grze. Golkiper "Starej Damy" znakomicie poradził sobie ze strzałem Mchitarjana. Turyńczykom brakowało jednak konkretów w ofensywie.
"Juve" nie zdołało już odrobić strat w Mediolanie i przegrało z Interem 0:1. W efekcie to właśnie "Nerazzurri" jako pierwsi awansowali do finału Coppa Italia. W nim zmierzą się z Fiorentiną lub Cremonese.