Inter Mediolan z pierwszym trofeum w tym sezonie! Napoli pogrążone w doliczonym czasie [WIDEO]

Inter Mediolan zdobył Superpuchar Włoch! Lider Serie A w finale rozgrywek wygrał z Napoli 1:0.
Inter był blisko objęcia prowadzenia po kwadransie. Na bramkę kropnął Dimarco, a piłka po rykoszecie od jednego z obrońców nieznacznie minęła słupek. Gollini mógł odetchnąć.
Marcus Thuram, Superpuchar Włoch 2024
Massimo Paolone/LaPresse / pressfocus
Lider Serie A miał optyczną przewagę, ale nie potrafił udokumentować jej golem. Po godzinie gry znalazł się w korzystnej sytiacji. Z boiska wyleciał Simeone, który otrzymał dwie żółte kartki na przestrzeni pięciu minut.
Mistrzowie Włoch bronili się coraz głębiej, ale długo robili to skutecznie. Nie dotrwali jednak do rzutów karnych. Inter rozstrzygnął mecz w doliczonym czasie. Oblężenie bramki Napoli celnym strzałem z pięciu metrów zakończył Lautaro Martinez. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Benjamin Pavard.
Osłabionego Napoli nie było w stać na skuteczny zryw i doprowadzenie do wyrównania. Walkę swoich kolegów tylko z ławki rezerwowych oglądał Piotr Zieliński. Walter Mazzarri znów nie wpuścił go na boisko choćby na minutę.
Marcin Karbowski22 Jan · 21:57