Inter Mediolan zatrzymał Benficę Lizbona! Niespodziewane zwycięstwo "Nerazzurich" z rewelacją LM! [WIDEO]

Benfica Lizbona jest jedną z rewelacji tegorocznej Ligi Mistrzów, lecz we wtorkowy wieczór Portugalczycy przed własną publicznością musieli uznać wyższość Interu Mediolan. "Nerazzurri" wygrali na wyjeździe 2:0 dzięki bramkom Nicolo Barelli i Romelu Lukaku.
Podopieczni Rogera Schmidta w fazie grupowej zdołali wyprzedzić PSG i dwukrotnie pewnie pokonali Juventus. W meczu z innym włoskim zespołem, Interem, Benfica także wydawała się faworytem.
Na pierwsze groźne sytuacje w Lizbonie musieliśmy nieco poczekać. Niecelnie głową uderzał Edin Dżeko, natomiast w 16. minucie Andre Onana dobrze obronił strzał Rafy Silvy. Z woleja szczęścia próbował też Joao Mario.
W pierwszej połowie kibice nie doczekali się ostatecznie goli, choć z dystansu uderzali między innymi Acerbi oraz Grimaldo, lecz obu brakowało precyzji. Zdecydowanie więcej działo się po przerwie.
W 51. minucie Inter wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Alessandro Bastoniego rywalom w polu karnym urwał się Nicolo Barella. To właśnie reprezentant Włoch otworzył wynik tego spotkania.
Niewiele brakowało, aby Benfica szybko doprowadziła do wyrównania. Portugalczycy nie wykorzystali jednak zamieszania w polu karnym rywali. "Nerazzurri" mogli zadać z kolei kolejny cios, lecz Vlachodimos zatrzymał Mchitarjana.
Później bramkarz gospodarzy obronił też między innymi groźny strzał Dumfriesa. Po analizie VAR sędzia podyktował jednak rzut karny dla Interu. Ręką we własnym polu karnym zagrał Joao Mario.
Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Romelu Lukaku. Belgijski snajper pewnie wykorzystał rzut karny, a Inter wygrał w Lizbonie 2:0. Włosi do rewanżu w Mediolanie przystąpią więc ze sporą zaliczką.
Maciej Pietrasik11 Apr 2023 · 22:51