Inter o włos od trofeum! Mediolańczycy znów nie pozostawili żadnych wątpliwości [WIDEO]

Screen Eleven Sports
Inter ograł Empoli 2:0 (1:0). Musiałaby się wydarzyć katastrofa, aby mediolańczycy nie sięgnęli po tytuł Serie A w tym sezonie.
Opór ze strony Empoli udało się przełamać już w 5. minucie poniedziałkowego spotkania. Centrę w polu karnym odebrał Dimarco, który uderzył z pierwszej piłki i nie dał większych szans Caprile.
Kilkanaście minut później gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Bastoni nie wykorzystał jednak dobrej okazji, obił jedynie słupek bramki.
Po zmianie stron Inter dalej miał dużą przewagę nad zespołem przyjezdnych, który reprezentowało aż trzech Polaków - Bereszyński, Walukiewicz i Żurkowski. Dość powiedzieć, że goście mieli gigantyczny problem z oddaniem celnego strzału.
Dominacja mediolańczyków została przypieczętowana w 82. minucie. Dumfries idealnie dograł do Sancheza, a Chilijczyk bez żadnego trudu trafił do siatki.
Ostatecznie Inter wygrał z Empoli 2:0 (1:0) i umocnił się na fotelu lidera Serie A. Wydaje się, że podopiecznym Inzaghiego nikt już nie zabierze tytułu - przewaga nad drugim AC Milanem wynosi 14 punktów, do końca sezonu zostało osiem kolejek.