Inter pędzi po mistrzostwo Włoch! Kolejny rywal odprawiony z kwitkiem [WIDEO]

Screen DAZN
Inter ograł Genoę 2:1 (2:0). Dzięki temu skromnemu zwycięstwu mediolańczycy umocnili się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Na ten moment nie wydaje się, aby ktokolwiek mógł ich dogonić.
Inter z impetem ruszył na rywala. Początkowo jednak gospodarze mieli problemy ze skutecznością. Swoje okazje zmarnowali bowiem Dimarco, a następnie Barella. W odpowiedzi uderzył zaś Retegui, którego zdołał powstrzymać Sommer.
Ostatecznie lepsza gra ze strony mediolańczyków przyniosła wyczekiwane trafienie. W 30. minucie defensywę gości przełamał Asllani. Huknięciem pod poprzeczkę sfinalizował on błyskotliwą kontrę zespołu.
Niedługo później prowadzenie podwyższył Sanchez, który wcześniej zanotował asystę. Chilijczyk bez żadnego trudu wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Barelli.
Po zmianie stron Inter wciąż był drużyną przeważającą. Na nieszczęście dla gospodarzy pomylili się jednak Martinez oraz Darmian, zaś atmosferę podgrzał Vasquez. Zawodnik Genoi nabiegł na wybitą piłkę i uderzył z pierwszej. Futbolówka poszybowała prosto w narożnik bramki, Sommer nie miał żadnych szans.
Lautaro Martinez w meczu Inter - Genoa
Spada / pressfocus
W kolejnych minutach goście kontynuowali ofensywę. Gola strzelił Vitinha, ale trafienie nie zostało uznane ze względu na spalonego. Inter też miał swoje szanse, lecz w 83. minucie w światło bramki nie trafił Barella.
Ostatecznie mediolańczycy dowieźli swoją przewagę do samego końca. Wygrali 2:1 (2:0) i umocnili się na pozycji lidera Serie A. Przewaga nad Juventusem wynosi już 15 punktów. Genoa jest zaś 12., nad strefą spadkową ma 10 "oczek" przewagi.
Hubert Kowalczyk04 Mar · 22:43