Inter pędzi w Serie A. Wielki mecz Martineza, kolejny rywal kompletnie rozbity [WIDEO]

Screen Eleven Sports
Inter Mediolan pokonał Lecce 4:0 (1:0). Tym samym drużyna Simone Inzaghiego umocniła się na prowadzeniu w Serie A.
Inter wielkie strzelanie rozpoczął w 15. minucie. Piłkę do Lautaro Martineza posłał wówczas Kristjan Asllani. Reprezentant Argentyny bez trudu wykończył akcję.
Dla cenionego napastnika był to setny gol na poziomie Serie A. Tym samym zrównał się on wówczas z Markiem Hamsikiem oraz Pierino Pratim.
Mediolańczycy dowieźli skromne prowadzenie do końca pierwszej połowy, a po zmianie stron gwałtownie przyspieszyli. W 54. minucie wynik podwyższył Davide Frattesi, natomiast dwie minuty później znów błysnął Martinez. Tym razem napastnik wykorzystał podanie od wspomnianego już Frattesiego.
W 66. minucie Lecce było blisko gola honorowego. Swoich sił próbował Lameck Banda, oddał niezły strzał z dystansu. Piłka minęła jednak bramkę Yanna Sommera.
Inter zaś naboi nie marnował. W 68. minucie mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego znakomicie wykorzystał Stefan de Vrij. Holender pofrunął do futbolówki i huknął głową nie do obrony dla rywala.
Ostatecznie wynik niedzielnego starcia nie uległ już zmianie, Inter rozbił rywali 4:0 (1:0). Tym samym drużyna Simone Inzaghiego umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli Serie A. Przewaga nad drugim Juventusem wynosi już dziewięć punktów.
Hubert Kowalczyk25 Feb · 19:57