"Ja bym nie przedłużał z nim kontraktu". Stanowcze słowa byłego zawodnika Legii. Poszło o Josue

"Ja bym nie przedłużał z nim kontraktu". Stanowcze słowa byłego zawodnika Legii. Poszło o Josue
Adam Starszynski / pressfocus
Wciąż nie wiadomo, czy Legia Warszawa przedłuży umowę z Josue. Wiadomo natomiast, że gdyby decyzję miał podjąć Marek Jóźwiak, to Portugalczyk rozstałby się ze stołecznymi.
Obecna umowa Josue jest ważna do 30 czerwca 2024 roku. Tym samym nie można wykluczyć, że środkowy pomocnik odejdzie z Legii Warszawa po zakończeniu bieżącego sezonu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Z informacji Meczyki.pl wynika, że taki scenariusz jest obecnie dość prawdopodobny, o czym pisaliśmy już TUTAJ. Włodarze stołecznego klubu do połowy marca nie podejmowali konkretnych rozmów w sprawie prolongaty.
Josue
Adam Starszynski / pressfocus
Z ewentualnym pożegnaniem Portugalczyka pogodzony jest Marek Jóźwiak. Co więcej, dawny zawodnik Legii uważa, że takie rozwiązanie jest po prostu korzystne. Były reprezentant Polski ma jasne zdanie, co do kapitana "Wojskowych".
- To piłkarz, z którym Legia nie pójdzie do góry w kontekście rywalizacji w europejskich pucharach, drużyna nie zrobi z nim w składzie postępu, choćby pod względem intensywności gry. Do tego dochodzi dominacja Portugalczyka w szatni. Ja bym z Josue nie przedłużał kontraktu - stwierdził w Piłce Nożnej.
- Prawda jest taka, że dziś Legia jest dla Portugalczyka klubem, w którym może jeszcze rywalizować na wysokim poziomie. Jego przyszłość to bardziej występy na Cyprze, niż przenosiny do poważnej europejskiej ligi - dodał Jóźwiak.
We wrześniu tego roku Josue skończy 34 lata. Do tej pory doświadczony zawodnik wystąpił w 121 meczach warszawiaków, strzelił 27 goli i zanotował 31 asyst.
josue
Marcin Bulanda
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk26 Mar · 16:21
Źródło: Piłka Nożna

Przeczytaj również