Batman kontra Kapitan Ameryka. I to w europejskiej lidze [ZDJĘCIE]
Czy to ptak? Czy to samolot? Nie, to rumuńska ekstraklasa. Gracze FCSB postanowili celebrować tytuł w rozbrajających przebraniach.
W sobotę FCSB mierzyło się z Universitateą Craiova w przedostatniej kolejce rumuńskiej ekstraklasy. Było to pierwsze domowe starcie ekipy po zapewnieniu sobie mistrzostwa Rumunii.
Klub sięgnął po tytuł w poprzednią niedzielę. Wówczas pokonał Universitateę Cluj 2:0. Tym razem wygrał 1:0, a jako jedyny na listę strzelców w 19. minucie wpisał się Daniel Birligea.
W sieci więcej niż o rezultacie mówi się jednak o wydarzeniach, do których doszło przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wówczas na boisku zaroiło się od superbohaterów i postaci z filmów, gier czy seriali.
Nie były to jednak przymiarki do łączącej kinowe uniwersa superprodukcji. Rozwiązanie zagadki okazało się być dużo prostsze. To piłkarze postanowili nietypowo celebrować tytuł przed własną publicznością!
Na murawie pojawili się więc zawodnicy w strojach Deadpoola, Spider-Mana, Hulka, Kapitana Ameryki, Batmana i Super Mario. Spotkało się to z zainteresowaniem publiczności.
Przed rozpoczęciem rywalizacji gracze musieli zdjąć fantazyjne kostiumy. Tajemnicą poliszynela jest jednak to, że w trakcie widowiska i tak zwracali się do siebie "kinowymi" aliasami.
Teraz sympatycy mogą mieć nadzieję, że równie filmowo potoczy się przygoda ich ulubieńców w lidze czy Lidze Mistrzów w kolejnym sezonie. Tę kampanię zakończą w piątek. Zmierzą się wtedy z CFR Cluj.