Jagiellonia bliżej mistrzostwa! Dublet na wagę zwycięstwa [WIDEO]

Michal Kosc / pressfocus
Jagiellonia Białystok wykonała kolejny krok w kierunku zdobycia mistrzostwa Polski. Podopieczni Adriana Siemieńca wygrali 2:1 z Zagłębiem Lubin.
Już w 2. minucie zrobiło się groźnie pod bramką Sokratisa Dioudisa. Afimico Pululu i Taras Romanczuk nie zdołali jednak wpakować piłki do bramki. W 11. minucie Jesus Imaz nie wykorzystał doskonałej sytuacji. Dominik Marczuk wyłożył piłkę Hiszpanowi, który uderzył prosto w Dioudisa. W kolejnej akcji Nene znalazł podaniem Marczuka, a ten został zablokowany przez Mateusza Grzybka.
Jagiellonia atakowało i dopięła swego. Bartłomiej Wdowik w swoim stylu podłączył się do ataku na lewym skrzydle i dośrodkował do Kristoffera Hansena, który strzelił gola głową.
W kolejnej akcji Pululu przyjął piłkę w polu karnym, ale nie zdołał oddać strzału. Napastnik sugerował jeszcze, że był faulowany przez Grzybka, jednak sędzia nie mógł podyktować jedenastki.
W 26. minucie piłka w przypadkowych okolicznościach spadła pod nogi Chodyny. Skrzydłowy od razu zebrał się do oddania strzału i posłał piłkę obok słupka. Niecelnie główkował też Kurminowski po centrze Grzybka. W 33. minucie Dioudis interweniował po uderzeniu Hansena z rzutu wolnego. W odpowiedzi Pieńko huknął w trybuny.
Pod koniec pierwszej połowy Zlatan Alomerović obronił strzał Chodyny, przy czym w trakcie interwencji doznał stłuczenia. Początkowo wydawało się, że Niemiec będzie musiał zejść z boiska. Po interwencji sztabu medycznego bramkarz zdołał kontynuować grę.
Do przerwy "Jaga" prowadziła 1:0. Na początku drugiej połowy Mróz uruchomił Chodynę, który uderzył obok słupka. Z kolei Alomerović fantastycznie wyciągnął się, aby obronić strzał Kurminowskiego. Ewentualny gol i tak nie zostałby uznany z powodu spalonego.
Później Jagiellonia zmarnowała kilka okazji na podwyższenie prowadzenia. Imaz nie wykorzystał centry Marczuka z prawej strony, Dioudis zatrzymał Pululu, a Ławniczak zablokował Hansena.
W 74. minucie białostoczanie zdobyli drugą bramkę. Pululu zagrał do Hansena, który pokonał Dioudisa mocnym strzałem prawą nogą.
Zagłębie jeszcze spróbowało powalczyć o jeden punkt. W 90. minucie Juan Munoz strzelił gola głową, wykorzystując centrę z lewej flanki.
W doliczonym czasie "Miedziowi" nie zdołali doprowadzić do remisu. Jagiellonia wygrała 2:1 i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, wyprzedzając Śląska Wrocław o pięć punktów. W niedzielę podopieczni Jacka Magiery spróbują zmniejszyć straty, rywalizując z Legią Warszawa.
Adam Kłos20 Apr · 21:59