Jakub Błaszczykowski zapytany o walkę we freak fightach. Padła konkretna deklaracja. "Jedyne, na co pójdę"

Jakub Błaszczykowski zapytany o walkę we freak fightach. Padła konkretna deklaracja. "Jedyne, na co pójdę"
Krzysztof Porebski / pressfocus
Wielu byłych sportowców decyduje się na udział we freak fightach. O tego typu występ został zapytany Jakub Błaszczykowski w programie Oko w oko na antenie TVP Sport.
W ostatnich miesiącach kilku polskich piłkarzy postanowiło sprawdzić się w oktagonie. W tym gronie znaleźli się m.in. Tomasz Hajto, Jakub Wawrzyniak czy Jakub Kosecki.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jakub Błaszczykowski nie planuje jednak debiutu w sportach walki. 38-latek podkreślił, że mógłby jedynie znaleźć się w narożniku przy okazji ewentualnej walki Marcina Wasilewskiego.
- Śmieję się cały czas z Marcinem Wasilewskim, że jedyne, na co pójdę, to gdy on się zgodzi walczyć, a ja będę w jego narożniku. Będę mu wodę podawał - powiedział Błaszczykowski na antenie TVP Sport.
Jakub Błaszczykowski i Marcin Wasilewski
Krzysztof Porebski / pressfocus
Były piłkarz zwrócił jednocześnie uwagę na negatywny aspekt gal freak fightowych. Wielkim zainteresowaniem cieszą się poprzedzające je konferencje, na których wielu zawodników prezentuje niski poziom wypowiedzi.
- Nie przemawia do mnie to, jaki jest poziom dyskusji przed galą. Wiem, że to jest potrzebne i nakręca do walki, natomiast może to świadczyć o tym, w jaką stronę idziemy jako społeczeństwo. Zauważam też inną niebezpieczną rzecz. Wypełniamy jakąś niszę, ale dajemy przykład młodzieży, że nie musisz trenować tego sportu, a i tak być w nim gwiazdą i dużo zarobić - dodał Błaszczykowski w rozmowie z Jackiem Kurowskim.
Skrzydłowy był 109-krotnym reprezentantem Polski. Dla drużyny narodowej zanotował 20 bramek i 20 asyst.
Swój ostatni mecz w karierze rozegrał 16 czerwca ubiegłego roku. Wystąpił w sparingu z Niemcami, którzy biało-czerwoni wygrali 1:0.
Jakub Błaszczykowski w meczu Polska - Niemcy
Lukasz Sobala / pressfocus
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos27 Feb · 07:48
Źródło: TVP Sport

Przeczytaj również