Jakub Jankto zagrał pierwszy mecz po coming oucie. Znacząca reakcja kibiców Sparty Praga [WIDEO]

Jakub Jankto zagrał pierwszy mecz po coming oucie. Znacząca reakcja kibiców Sparty Praga [WIDEO]
screen
Jakub Jankto rozegrał pierwszy mecz po coming oucie. Piłkarz Sparty Praga doświadczył niezwykłej reakcji kibiców.
Coming out Jankty był jednym z największych wydarzeń minionego tygodnia. Czech jest pierwszym piłkarzem tej klasy, który publicznie przyznał, że jest gejem.
Dalsza część tekstu pod wideo
27-latek otrzymał wsparcie od swojego obecnego pracodawcy, znanych klubów czy osobistości futbolu. Być może najbardziej znacząca była dla niego reakcja kibiców Sparty w trakcie meczu z Jabloncem.
Jankto na boisku pojawił się dopiero w 70. minucie. Czech otrzymał gromkie oklaski, kibice skandowali jego imię i nazwisko. Tumult na stadionie wkrótce przerodził się radość, bo sekundy później trzeciego gola dla Sparty strzelił Lukas Haraslin, który kiedyś grał w Lechii Gdańsk. Prażanie wygrali 3:0.
Jankto pojawił się na boisko za Jana Kuchtę. Napastnik Sparty po spotkaniu skomentował zamieszanie wokół swojego kolegi z zespołu.
- Nie było to dla niego łatwe, ale jesteśmy drużyną i na pewno będziemy go wspierać. Nie ma problemu. Kiedy wchodził za mnie na boisko, powiedziałem mu, że cieszę się, że kibice przyjęli go w taki sposób - podsumował Kuchta.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski20 Feb 2023 · 12:27
Źródło: sport.pl, idnes.cz

Przeczytaj również