Jarosław Niezgoda z golem w Major League Soccer. Portland Timbers rozbiło rywala, Polak ustalił wynik [WIDEO]

Piłkarze Portland Timbers odnieśli najbardziej przekonujące zwycięstwo w tym sezonie Major League Soccer. W spotkaniu z San Jose Earthquakes wygrali aż 6:1. Wynik ustalił Jarosław Niezgoda.
Zimą tego roku Jarosław Niezgoda zamienił Legię Warszawa na Portland Timbers. Sezon w USA, podobnie jak w Europie, został wywrócony do góry nogami ze względu na pandemię koronawirusa. Na dobre do codziennej rywalizacji piłkarze wrócili dopiero pod koniec sierpnia.
Polak gra zazwyczaj w kratkę - w jednym meczu pojawia się w podstawowym składzie, aby w kolejnym zasiąść na ławce rezerwowych. Starcie z San Jose Earthquakes rozpoczął w tej drugiej roli.
Jego koledzy zdominowali rywala i wyszli na wysokie prowadzenie. Gdy Niezgoda pojawił się na boisku w 82. minucie, było już 4:1. On także miał jednak swój wkład w zwycięstwo.
To właśnie były snajper Legii w 87. minucie ustalił wynik na 6:1. Akcja zaczęła się od przechwytu Diego Chary, później Polak mądrze przepuścił piłkę do partnera, a Kolumbijczyk zrewanżował mu precyzyjnym dograniem.
Przy samym strzale Niezgoda miał sporo szczęścia. Nie trafił bowiem czysto w piłkę, na odbiła się jeszcze od obrońcy i całkowicie zmyliła bramkarza.
Było to czwarte trafienie Niezgody na amerykańskich boiskach. Dwa gole zanotował w turnieju MLS is back, teraz po raz drugi wpisał się na listę strzelców w trakcie sezonu regularnego.
Maciej Pietrasik20 Sep 2020 · 06:57