"Jego głowa jest w zupełnie innym miejscu. Forma uleciała". Duże obawy o Zielińskiego. Co z barażami o EURO?

"Jego głowa jest w zupełnie innym miejscu. Forma uleciała". Duże obawy o Zielińskiego. Co z barażami o EURO?
Adam Starszynski / pressfocus
Forma Piotra Zielińskiego z ostatnich tygodni pozostawia wiele do życzenia. O reprezentanta Polski obawia się Piotr Czachowski, który rozmawiał na temat pomocnika z WP Sportowe Fakty.
Zawodnik Napoli w ostatnim czasie mocno obniżył loty. Po tym, jak zdecydował się na zmianę klubu, grywa dużo rzadziej. Gdy już jest na boisku, prezentuje przeciętną dyspozycję. Nie kryje tego Piotr Czachowski.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Zieliński absolutnie nie jest w tym momencie w dobrej formie. Widać to po ostatnich meczach. Nawet gdy grał, to dało się odczuć, że jego głowa była w zupełnie innym miejscu. To jest jednak zrozumiałe w jego sytuacji - ocenił Czachowski.
- Forma jednak uleciała z jego nóg, z jego głowy i nie widzimy już takiego Piotra jak w ostatnich latach. Na pewno budzi to nieco niepokoju - podkreślił ekspert.
piotr zieliński przed polska - mołdawia
Andrew Surma / pressfocus
Były reprezentant Polski w rozmowie z WP Sportowe Fakty nie kryje jednak wiary w odrodzenie Zielińskiego w kadrze. Uważa, że pomocnik wciąż może być kluczowym ogniwem w zespole Michał Probierza.
- Z Estonią i w ewentualnym drugim spotkaniu będziemy go potrzebowali w najwyższej dyspozycji. Będzie o to jednak trudno, bo jeżeli nie gra się non stop, nie ma się tego regularnego kontaktu z murawą, z rywalami, z piłką, to istnieje pewne ryzyko. Sztab szkoleniowy podejmie pewnie ostateczną decyzję co do jego gry dopiero po dokładnym przyjrzeniu się mu w tym króciutkim okresie zajęć z kadrą - stwierdził.
- Nie zapomina się z dna na dzień jak grać w piłkę. Oczywiście bywa forma lepsza, gorsza, ale wydaje mi się, że ta mentalność Piotra może mieć tutaj decydujące znaczenie. Po przyjeździe na reprezentację ten uśmiech powinien znów zagościć na jego twarzy. Jednak oczywiście przy jego nazwisku jest duży znak zapytania... - skwitował.
Piotr Zieliński
Adam Starszynski / PressFocus
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik20 Mar · 12:35
Źródło: WP Sportowe Fakty

Przeczytaj również