Jerzy Dudek znowu skrytykował Czesława Michniewicza. Porównał jego kadencję do czasów Janusza Wójcika

Jerzy Dudek znowu skrytykował Czesława Michniewicza. Porównał jego kadencję do czasów Janusza Wójcika
Rafał Oleksiewicz / press focus
Jerzy Dudek nie należy do zwolenników Czesława Michniewicza. Były reprezentant Polski znowu przejechał się po szkoleniowcu - jego zachowanie podczas afery premiowej porównał do postawy Janusza Wójcika.
Czesław Michniewicz nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. Umowa szkoleniowca była ważna do 31 grudnia 2022 roku, ale nie została przedłużona.
Dalsza część tekstu pod wideo
Z taką decyzją PZPN zgodził się między innymi Jerzy Dudek. Były przedstawiciel "Biało-czerwonych" wielokrotnie krytykował Michniewicza - tak było i tym razem, gdy emerytowany bramkarz skupił się na aferze premiowej.
- Selekcjonera zwolniły nie tylko kwestie boiskowe, ale to, w jaki sposób prowadził swoją kadencję i kampanię w mediach. Relacje z dziennikarzami, robienie prywaty, bo tak rozumiem organizację spotkania z premierem, na pewno mu nie pomogły. Ustalanie czegokolwiek za plecami prezesa federacji przypomniało mi czasy Janusza Wójcika, który sam wszystko organizował. Od spotkań z ministrami sportu, poprzez wybór bazy na zgrupowanie. Pamiętam, jak pierwszy raz zagościliśmy w pięciogwiazdkowym hotelu w Warszawie, do tego mieliśmy spotkanie z firmą Mercedes. Wszystko oczywiście załatwił Wójcik. Michniewicz także próbuje być alfą i omegą, wiele rzeczy chce sam organizować, przy okazji załatwiając różne sprawy i robiąc układy, które nie wszystkim pomagają - napisał w "Przeglądzie Sportowym".
Jednocześnie Jerzy Dudek skrytykował PZPN za to, że nie reaguje w sprawie afery premiowej, ani nie komentuje doniesień dotyczących nowego selekcjonera. Były zawodnik Liverpoolu domaga się bardziej zdecydowanego działania ze strony Cezarego Kuleszy i jego współpracowników.
- Martwi mnie, że PZPN nie reaguje. Związek już dawno powinien zorganizować konferencję prasową, aby pewne rzeczy wyjaśnić, niektóre zdementować, do innych się odnieść. Przekazanie swojego punktu widzenia być może przerwałoby głuchy telefon, w którym w jakiś sposób wszyscy uczestniczymy - podkreślił Dudek.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk02 Jan 2023 · 18:21
Źródło: Przegląd Sportowy

Przeczytaj również