Jest decyzja ws. Deschampsa! Błyskawiczna reakcja francuskiej federacji

Jest decyzja ws. Deschampsa! Błyskawiczna reakcja francuskiej federacji
Marco Iacobucci / pressfocus
Reprezentacja Francji we wtorek przegrała półfinał EURO 2024. W mediach szybko pojawiły się spekulacje ws. przyszłości Didiera Deschampsa. Zostały one ucięte przez prezesa FFF, Philippe'a Diallo.
"Trójkolorowi" w Niemczech mieli jeden cel - zdobycie mistrzostwa Europy. Choć znaleźli się w półfinale, to ich gra przez cały turniej pozostawiała wiele do życzenia.
Dalsza część tekstu pod wideo
Wielu kibiców oraz ekspertów nad Sekwaną obwiniało za to Didiera Deschampsa. Spekulowano, czy po kilkunastu latach nie przyszedł czas na zmianę selekcjonera.
Na następcę 55-latka od dawna szykowany jest Zinedine Zidane. Kontrakt obecnego szkoleniowca "Les Bleus" obowiązuje jeszcze przez dwa lata. Jak się okazuje, zmiany na stanowisku nie będzie.
- Nie widzę powodu, aby kwestionować jego kontrakt. Wyniki z przeszłości przemawiają za nim, a cele zostały osiągnięte - powiedział w rozmowie z L'Equipe prezes francuskiej federacji, Philippe Diallo.
- Didier będzie kontynuował swoją misję. W nadchodzących dniach wspólnie omówimy i dokładnie przeanalizujemy, co przegapiliśmy podczas półfinału i co pozwoliłoby się nam poprawić - zadeklarował.
- W tym miesiącu widziałem profesjonalizm i dążenie do doskonałości. Musimy utrzymać ten kierunek. Jeśli chodzi o stosunki w grupie, to nie ma żadnego problemu. Czułem wielką jedność - zakończył.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik10 Jul · 14:52
Źródło: L'Equipe

Przeczytaj również