Jest nowy lider Fortuna 1 Ligi! Arka Gdynia zrobiła krok do Ekstraklasy [WIDEO]

screen polsat sport
Zmiana na szczycie tabeli Fortuna 1 Ligi! Arka Gdynia zrobiła kolejny krok do Ekstraklasy, pokonując w Legnicy Miedź 1:0. Jedynego gola strzelił Karol Czubak.
Druga w tabeli Arka przyjechała do Legnicy w roli faworyta i z wyraźnym celem wygranej po dwóch remisach przed przerwą na reprezentację. Arkowcy szybko przejęli inicjatywę w tym spotkaniu i szukali otwarcia wyniku.
Mieli jednak problem, by przebić się przez defensywę Miedzi. Najgroźniej było po centrostrzale Dawida Gojnego, kiedy do interwencji zmuszony był Jakub Mądrzyk, a także po przypadkowej interwencji jednego z piłkarzy gospodarzy, po której niewiele brakowało do gola samobójczego.
Miedź starała się odgryzać, ale stojący w bramce gości Paweł Lenarcik generalnie spał spokojnie. Poziom meczu specjalnie nie porywał i wydawało się, że do przerwy nie padnie żaden gol.
Arka dopięła jednak swego w 42. minucie. Świetną akcję przeprowadził duet Olaf Kobacki - Karol Czubak. Drugi z nich mocnym strzałem trafił na 1:0 dla gdynian.
W drugiej połowie Arka powinna kilka razy podwyższyć wynik. Jeszcze przed upływem kwadransa stworzyła sobie dwie doskonałe okazje na drugie trafienie. Ale najpierw Alassane Sidibe trafił w poprzeczkę, a następnie Mądrzyk wygrał pojedynek sam na sam z Czubakiem.
"Czubi" później raz jeszcze miał kapitalną szansę na dublet, ale znów nie zdołał pokonać świetnie interweniującego golkipera Miedzi.
Legniczanie z kolei z jednej strony starali się wyrównać wynik, z drugiej jednak byli mało konkretni. W końcówce Arka mądrze kontrolowała wydarzenia boiskowe i dowiozła niezwykle cenne trzy punkty.
"Żółto-niebiescy" dzięki tej wygranej awansowali na pozycję lidera Fortuna 1 Ligi. Utrzymają ją przynajmniej do wtorku, kiedy to dotychczas prowadząca Lechia Gdańsk zmierzy się z Odrą Opole.