"Jest od rozstawiania pachołków Papszunowi". Kowalczyk masakruje Szwargę

"Jest od rozstawiania pachołków Papszunowi". Kowalczyk masakruje Szwargę
Tomasz Folta / pressfocus
Dawid Szwarga zostanie w Rakowie Częstochowa. Ta decyzja nie podoba się Wojciechowi Kowalczykowi, który przejechał się po trenerze na Kanale Sportowym.
Przed rokiem młody szkoleniowiec został następcą Marka Papszuna. Sezon 2023/2024 nie był jednak udany dla "Medalików". Właściciel klubu, Michał Świerczewski, wrócił do starej koncepcji.
Dalsza część tekstu pod wideo
W tym tygodniu oficjalnie potwierdzono, że Papszun po rocznej przerwie wróci do Rakowa. Wydawało się, że dla Szwargi będzie to koniec pracy w klubie.
Szkoleniowiec podjął jednak sensacyjną decyzję o pozostaniu w Częstochowie. Znów będzie asystentem Papszuna, o czym informowaliśmy TUTAJ.
Takie podejście nie podoba się Wojciechowi Kowalczykowi. Były reprezentant Polski mocno skrytykował Szwargę na Kanale Sportowym.
- Niepoważna decyzja samego trenera Szwargi. Powinien powiedzieć: "dziękuję, idę swoją drogą, może mnie zatrudni ktoś w 1. lidze", a nie iść na drugiego trenera Rakowa - ocenił Kowalczyk.
- Zaraz oburzy się połowa opinii publicznej w Polsce, ale on jest od rozstawiania pachołków Papszunowi. Drugi trener zawsze był od tego i nic się nie zmieniło - stwierdził.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik24 May · 08:58
Źródło: Kanał Sportowy

Przeczytaj również