"To jest czarodziej". Kołtoń rozpływa się nad Feio. Wskazał, co będzie porażką nowego trenera

"To jest czarodziej". Kołtoń rozpływa się nad Feio. Wskazał, co będzie porażką nowego trenera
Screen/Twitter
Goncalo Feio został następcą Kosty Runjaicia w roli trenera Legii Warszawa. Zawarcie współpracy z portugalskim szkoleniowcem skomentował Roman Kołtoń w programie Meczyki.pl na YouTube.
Kosta Runjaić nie jest już trenerem Legii Warszawa. We wtorek zapadła decyzja o zwolnieniu Niemca, który pracował w stolicy od lipca 2022 roku. W tym czasie poprowadził on drużynę w 84 meczach.
Dalsza część tekstu pod wideo
Następcą 52-latka na stanowisku szkoleniowca "Wojskowych" został Goncalo Feio. Były opiekun Motoru Lublin podpisał kontrakt obowiązujący do końca sezonu 2024/25.
Pochwał pod adresem portugalskiego trenera nie szczędził Roman Kołtoń. Dziennikarz Prawdy Futbolu zauważył w programie Meczyki.pl na YouTube, że Feio posiada ogromną wiedzę merytoryczną.
- Jeśli chodzi o rozmowy o piłce, to rzeczywiście jest to czarodziej. Dzisiaj to było czuć, bo od razu mówił o czterech fazach, stałych fragmentach gry, przywództwie. To jest bardzo konkretny gość, z którym konkretnie rozmawiało się o piłce - powiedział Kołtoń.
Dziennikarz odniósł się ponadto do wybryków trenera. Jak sam przyznał, było to dla niego dość zaskakujące.
- Nigdy nie miałem z nim złych doświadczeń. Tym bardziej zaskakuje mnie jego kronika wypadków - przyznał.
Początek Feio w roli trenera Legii Warszawa nie będzie jednak prosty. W najbliższym czasie stołeczny klub czeka kilka ciężkich spotkań. Kołtoń zdradził, jaka zdobycz punktowa będzie rozczarowaniem.
- To będą bardzo trudne trzy kolejki, bo jest wyjazd do Rakowa, mecz u siebie ze Śląskiem i mecz ze Stalą Mielec. Muszę powiedzieć, że poniżej siedmiu punktów to będzie rozczarowanie i kłopot, natomiast siedem punktów jest realne, bo na pewno jest człowiekiem, który będzie chciał dać impuls drużynie - podsumował.
Więcej o zatrudnieniu Goncalo Feio w programie Meczyki.pl na YouTube:
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 10 Apr · 12:43
Źródło: własne

Przeczytaj również