"Jest zawodnikiem kompletnym". Były trener Realu Madryt z uznaniem dla Karima Benzemy

"Jest zawodnikiem kompletnym". Były trener Realu Madryt z uznaniem dla Karima Benzemy
Pressfocus.pl
Były trener Realu Madryt, Manuel Pellegrini, zabrał głos po zdobyciu Złotej Piłki przez Karima Benzemę. - Jest zawodnikiem kompletnym - uważa Chilijczyk.
Karim Benzema sięgnął po Złotą Piłkę 2022, stając się drugim najstarszym piłkarzem w historii, który zdobył tę nagrodę. Francuz pozostawił w pokonanym polu m.in. Roberta Lewandowskiego, który uplasował się na czwartej pozycji.
Dalsza część tekstu pod wideo
Na temat 34-latka wypowiedział się Manuel Pellegrini, który prowadził go w jego pierwszym sezonie w Realu. Chilijczyk w rozmowie z "Marką" nie ma wątpliwości, że Złota Piłka trafiła w odpowiednie ręce.
- Nie można zaprzeczyć, że Karim Benzema zasługuje na tę nagrodę. Jest zawodnikiem kompletnym, nie tylko strzelcem, ale i kreatorem - przyznał.
- Miałem szczęście dołączyć do Realu w tym samym roku co on. Bycie kluczowym piłkarzem w tym klubie przez dziesięć lat nie jest łatwe - dodał.
Karim Benzema za kadencji Manuela Pellegriniego wystąpił w 33 meczach. Łącznie uzbierał na swoim koncie dziewięć trafień i cztery asysty.
Pellegrini jest obecnie trenerem Realu Betis. W zeszłym sezonie prowadzony przez niego zespół wygrał Copa del Rey. Było to pierwsze trofeum dla klubu od 2005 roku.

Przeczytaj również