Joao Felix z przytupem wszedł do Premier League! Czerwona kartka w debiucie, kolejna porażka Chelsea [WIDEO]

Joao Felix zaledwie kilkadziesiąt godzin po transferze do Chelsea zadebiutował w Premier League. Portugalczyk błyszczał w pierwszej połowie, ale po przerwie wyleciał z boiska z czerwoną kartką. "The Blues" przegrali natomiast 1:2 z Fulham.
W środę ekipa ze Stamford Bridge potwierdziła głośny transfer, jakim z pewnością było wypożyczenie Joao Felixa. Portugalczyk zaliczył zaledwie jeden trening z nowymi kolegami, a na mecz z Fulham i tak wyszedł w podstawowym składzie.
W pierwszych minutach nowy zawodnik Chelsea prezentował się znakomicie. Już po kilkudziesięciu sekundach mógł mieć na koncie asystę, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Kai Havertz. Rywale kompletnie nie radzili sobie z Felixem i po faulach na nim zgarniali kolejne kartki.
Z biegiem czasu Fulham doszło jednak do głosu. W 23. minucie "The Blues" przed stratą gola uratowała poprzeczka. Po chwili do siatki przeciwko byłemu klubowi trafił Willian. Brazylijczyk, który przez wiele lat grał dla Chelsea, nie okazywał radości.
Prowadzenie beniaminka utrzymało się do przerwy. W 40. minucie przed szansą na gola stanął Felix, ale został zatrzymany przez Leno. Na samym początku drugiej połowy skuteczniejszy był Kalidou Koulibaly.
W 57. minucie z boiska wyleciał Felix. Portugalczyk bardzo ostro sfaulował Tete i arbiter nie miał wątpliwości, że nowemu graczowi Chelsea należy się czerwona kartka. Tym samym 23-latek całkowicie zmazał dobre wrażenie z początku spotkania.
Grające z przewagą jednego zawodnika Fulham skorzystało natomiast z osłabienia rywali. W 73. minucie gola na wagę trzech punktów strzelił Carlos Vinicius, dając swojemu zespołowi cenne trzy punkty.
Tym samym gospodarze awansowali na szóste miejsce w tabeli Premier League, wyprzedzając Liverpool. Chelsea wciąż pogrążą się w kryzysie i obecnie znajduje się dopiero na 10. lokacie.
Maciej Pietrasik12 Jan 2023 · 22:57