Julian Nagelsmann może pracować w Premier League. Niemiec faworytem uznanego klubu

Julian Nagelsmann może pracować w Premier League. Niemiec faworytem uznanego klubu
Fabrizio Carabelli / Press Focus
Julian Naglesmann po zakończeniu EURO 2024 prawdopodobnie odejdzie z reprezentacji Niemiec. Christian Falk nie wyklucza, że młody szkoleniowiec przeniesie się wówczas do Premier League. Chętnych nie brakuje.
We wrześniu 2023 roku Julian Nagelsmann wrócił do pracy po głośnym zwolnieniu przez Bayern Monachium. Szkoleniowiec został następcą Hansiego Flicka w reprezentacji Niemiec. Do tej pory poprowadził drużynę w zaledwie czterech meczach.
Dalsza część tekstu pod wideo
Niemniej praca młodego trenera już teraz jest krytykowana, co wiąże się z wynikami drużyny. Nasi zachodni sąsiedzi ograli jedynie USA, natomiast musieli uznać wyższość Austrii i Turcji. Z Meksykiem zaś zremisowali.
Julian Nagelsmann
John Spencer/Pressfocus
Tym samym nie brakuje spekulacji, że Nagelsmann będzie pracował tylko do końca swojego bieżącego kontraktu. Umowa jest ważna do EURO 2024. Jeśli nie zostanie przedłużona, a na ten moment nic na to nie wskazuje, to trener będzie miał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.
Niemiec nie musi narzekać na brak zainteresowania, o czym świadczą najnowsze doniesienia przekazane przez Christiana Falka. Znany dziennikarz poinformował, że 36-latek jest głównym kandydatem do przejęcia sterów Newcastle United. "Sroki" powoli szukają zastępcy dla Eddiego Howe'a.
Pozycja Anglika nie jest pewna w związku ze słabymi wynikami w bieżącym sezonie. Drużyna odpadła z Ligi Mistrzów już na etapie fazy grupowej, zaś w Premier League zajmuje dopiero 10. miejsce. Strata do piątego Tottenhamu wynosi 10 punktów.
Falk podkreślił, że na ten moment sam Nagelsmann nie podjął jeszcze decyzji, czy chce spróbować sił w Premier League. Niemniej coraz więcej zapowiada, że latem będzie miał taką sposobność.
nagelsmann
Nicolo Campo/SIPA USA/PressFocus
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk28 Feb · 15:47
Źródło: Christian Falk

Przeczytaj również