Julian Nagelsmann wygrał w debiucie! Trzy gole Niemców w meczu z USA [WIDEO]

Eric Canha / Press Focus
Julian Nagelsmann udanie rozpoczął pracę w roli selekcjonera reprezentacji Niemiec. Jego drużyna wygrała towarzyski mecz z USA 3:1.
Nagelsmann objął kadrę po tym, jak we wrześniu pracę stracił Hansi Flick. Pod jego wodzą Niemcy wygrali tylko dwa z dziewięciu ostatnich meczów.
Debiut Nagelsmanna nie zaczął się najlepiej. To Amerykanie jako pierwsi trafili do siatki. W 27. minucie kapitalną akcją popisał się Christian Pulisic, który ruszył z piłką z lewego skrzydła do środka pola i kropnął z dystansu w okienko.
Reprezentacja Niemiec odpowiedziała w 39. minucie. W pole karne wpadł Leroy Sane, ale nie zdołał oddać strzału. Na miejscu był jednak Ilkay Guendogan. Piłkarz Barcelony dopadł do piłki i umieścił ją w siatce.
Niemcy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugiej połowie. W 58. minucie Robin Gosens zagrał w pole karne do Niclasa Fullkruga, a ten z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Mattem Turnerem.
Trzy minuty później amerykański bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki raz jeszcze. Znów wykazał się Fullkrug, który dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym i wyłożył ją Jamalowi Musiali. Ten z bliska wpakował ją do siatki.
Reprezentacja Niemiec kolejny mecz rozegra w nocy z 17 na 18 października. Jej rywalem będzie drużyna Meksyku.
Marcin Karbowski14 Oct 2023 · 23:03