Juventus nowym liderem Serie A! Dublet snajpera "Starej Damy", kolejne okazałe zwycięstwo [WIDEO]

Juventus kontynuuje serię zwycięstw. Podopieczni Massimiliano Allegriego pokonali Lecce 3:0 i wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli.
Juventus przystąpił do tego meczu, znajdując się w znakomitej formie. Wcześniej turyńczycy wygrali sześć spotkań z rzędu.
Na początku niedzielnej rywalizacji zaatakowali jednak gospodarze. W 5. minucie Nikola Krstović oddał strzał, po którym piłka przeleciała obok bramki Wojciecha Szczęsnego.
W 11. minucie Weston McKennie mógł strzelić gola, ale Krstović wybił futbolówkę sprzed linii bramkowej. Po chwili Dusan Vlahović wpadł w pole karne i trafił w boczną siatkę.
Krstović od pierwszego gwizdka był bardzo aktywny. W 15. minucie zawodnik z Czarnogóry oddał kolejny niecelny strzał. W odpowiedzi Vlahović nie zamknął akcji po centrze Andrei Cambiasso. W 34. minucie Remi Oudin uderzył w światło bramki "Juve". Szczęsny bez problemu złapał piłkę.
Wojciech Szczęsny w meczu Juventus - Sassuolo
Fabrizio Carabelli / pressfocus
Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Na początku drugiej części meczu Pontus Almqvist wbiegł z futbolówką w pole karne "Bianconerich". Tam były zawodnik Pogoni Szczecin przegrał pojedynek bark w bark z Bremerem.
W 50. minucie McKennie główkował prosto w dobrze ustawionego Wladimiro Falcone. Następnie Dusan Vlahović uderzył obok słupka. W 54. minucie Almqvist został zablokowany w szesnastce "Juve".
W 59. minucie Vlahović otworzył wynik meczu. Serbski napastnik oddał precyzyjny strzał lewą nogą, wykorzystując centrę Cambiasso.
"Stara Dama" poszła za ciosem. W 68. minucie McKennie chciał strzelić gola głową, ale Vlahović z najbliższej odległości wepchnął piłkę do bramki.
Dusan Vlahović po golu w meczu Juventus - Lecce
Lecce próbowało odrobić straty. Szczęsny zachował czujność, broniąc strzał Patricka Dorgu. Na kwadrans przed końcem meczu na boisku zameldował się Arkadiusz Milik, zmieniając Yildiza. Napastnik nie zdążył wyróżnić się żadnym ciekawym zagraniem.
W 85. minucie Bremer dobił Lecce. Środkowy obrońca strzelił głową po centrze Samuela Ilinga-Juniora z rzutu wolnego.
Juventus wygrał 3:0 i wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli. Przewaga turyńczyków nad Interem wynosi jeden punkt. Warto jednak dodać, że w tej kolejce mediolańczycy nie rozegrali swojego spotkania, ponieważ aktualnie przebywają w Arabii Saudyjskiej. W poniedziałek podopieczni Simone Inzaghiego zmierzą się z Napoli w finale Superpucharu Włoch.
Adam Kłos21 Jan · 22:37