Juventus na wojnie z Cristiano Ronaldo. Nie zamierza mu płacić milionów

Juventus na wojnie z Cristiano Ronaldo. Nie zamierza mu płacić milionów
LiveMedia / pressfocus
Cristiano Ronaldo wygrał z Juventusem sprawę dotyczącą spłaty wynagrodzenia. Mimo tego włoski klub nie zamierza spieszyć się, gdyż planuje odwołanie od wyroku.
Część pobytu Cristiano Ronaldo w Juventusie przypada na okres pandemii COVID-19. Wtedy to reprezentant Portugalii zgodził się na odroczenie części swoich zarobków. Klub borykał się wówczas z problemami finansowymi.
Dalsza część tekstu pod wideo
W 2021 roku weteran trafił do Manchesteru United, ale o sprawie nie zapomniano. "Stara Dama" zwlekała ze spłatą swojego byłego piłkarza, wobec czego obie strony spotkały się w sądzie.
Jeszcze w kwietniu sąd arbitrażowy przyznał rację Cristiano Ronaldo. Tym samym Juventus został zobowiązany do spłaty 9,8 mln euro plus odsetki. Łączna kwota miała więc znacznie przekroczyć 10 mln euro.
Teraz jednak, jak przekazał Fabrizio Romano, działacze włoskiego klubu zwlekają. Co więcej, podjęli decyzję o złożeniu odwołania. "Juve" zrobi wszystko, co możliwe z legalnego punktu widzenia, aby uniknąć wypłacenia CR7 wspomnianych wcześniej kosztów.
Łączny bilans Portugalczyka w gigancie Serie A to 134 spotkania, 101 zdobytych bramek i 22 asysty. We Włoszech występował przez trzy lata.
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk23 May · 18:49
Źródło: Fabrizio Romano

Przeczytaj również