Juventus planuje transfery. Gwiazdy Romy na liście życzeń

Juventus planuje transfery. Gwiazdy Romy na liście życzeń
bestino / shutterstock.com
Juventus planuje letnie transfery. Mistrzowie Włoch chcieliby ściągnąć jednego z czołowych piłkarzy Romy - twierdzi dziennik "La Stampa".
Na liście życzeń Juventusu znajdują się Lorenzo Pellegrini i Nicolo Zaniolo. Fabio Paratici, dyrektor sportowy turyńskiego klubu, jest uznawany za miłośnika talentu obu graczy.
Dalsza część tekstu pod wideo
Łatwiej Juventusowi będzie wyrwać Pellegriniego, który ma w kontrakcie zapisaną klauzulę odstępnego wynoszącą 30 mln euro. Roma stara się usunąć niekorzystny dla siebie zapis i oferuje swojemu piłkarzowi nowy kontrakt. Z Zaniolo takiego problemu nie ma - Włoch niedawno przedłużył umowę z klubem do końca czerwca 2024 roku.
Przyszłość obu zawodników w dużej mierze zależy od wyników Romy. Jeśli klub ze stolicy Włoch nie awansuje do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, to być może będzie musiał sprzedać jednego ze swoich pomocników.
Według włoskich mediów Juventus mógłby zaproponować Romie wymianę - w takim scenariuszu do Rzymu przeniósłby się Federico Bernardeschi. Reprezentant Włoch w tym sezonie zawodzi. Zaliczył do tej pory czternaście meczów w Serie A. Nie ma na koncie ani gola, ani asysty.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski11 Jan 2020 · 11:30
Źródło: La Stampa

Przeczytaj również