Juventus wytypował następcę Wojciecha Szczęsnego. "Stara Dama" chce sprowadzić nowego bramkarza

Juventus wytypował następcę Wojciecha Szczęsnego. "Stara Dama" chce sprowadzić nowego bramkarza
AllShotLive/Pressfocus
Wojciech Szczęsny od lat broni dostępu do bramki Juventusu. "Stara Dama" rozgląda się jednak powoli za następcą Polaka. Ten został już nawet wytypowany, przynajmniej według dziennikarzy La Gazzetta dello Sport.
Doświadczony golkiper ma kontrakt, który obowiązuje do czerwca 2025 roku. Od pewnego czasu trwają negocjacje na temat nowej umowy. Szczęsny ma przystać na obniżkę pensji.
Dalsza część tekstu pod wideo
Jednocześnie Juventus rozgląda się już jednak za nowym bramkarzem. Chce, aby ten stopniowo wchodził do bramki "Starej Damy", podobnie jak miało to miejsce w przypadku Polaka.
Szczęsny początkowo był głównie zmiennikiem Gianluigiego Buffona. Później stał się natomiast następcą legendarnego Włocha w ekipie "Bianconerich".
Wojciech Szczęsny
Fabrizio Corradetti/Pressfocus
Teraz Juventus chciałby zastosować podobny schemat. Wytypował już nawet zawodnika, który początkowo miałby być zmiennikiem Szczęsnego, a później go zastąpić.
La Gazzetta dello Sport donosi, że na radarze turyńczyków znalazł się Michele Di Gregorio. Zbiera on bardzo dobre recenzje za występy w barwach Monzy.
"Stara Dama" ma jednak konkurencję ze strony innych włoskich klubów. Golkiper jest bowiem także w kręgu zainteresowań Napoli oraz AS Romy.
Michele Di Gregorio w meczu Napoli - Monza
Cesare Purini / pressfocus

Przeczytaj również