Kalidou Koulibaly podał powód, dla którego przeniósł się do Al-Hilal. Wybrał szczytny cel

Kalidou Koulibaly podał powód, dla którego przeniósł się do Al-Hilal. Wybrał szczytny cel
Salvio Calabrese/PressFocus
W niedzielę Kalidou Koulibaly został nowym piłkarzem Al-Hilal. Na mocy nowego kontraktu zarobi aż 30 mln euro za sezon gry. W wywiadzie dla "Corierre dello Sport" przedstawił powody swojej decyzji.
Po rocznej przygodzie w szeregach Chelsea doświadczony defensor, Kalidou Koulibaly zdecydował się na zmianę otoczenia. W niedzielę nowym klubem 32-latka zostało Al-Hilal. Stołeczny zespół zapłacił za niego blisko 25 mln euro.
Dalsza część tekstu pod wideo
Reprezentant Senegalu podpisał trzyletnią umowę, która będzie obowiązywać do 2026 roku. Na mocy zawartych w niej zapisów zarobi 30 mln euro za sezon gry. Nowy nabytek Al-Hilal będzie tym samym jednym z najlepiej opłacanych zawodników w całej lidze saudyjskiej.
W rozmowie z włoskim portalem "Corierre dello Sport" przedstawił powody, dla których podjął decyzję o transferze na Bliski Wschód. Jak przyznał, ogromny wpływ na ten ruch miała jego wiara. Koulibaly przenosi się do kraju, w którym dominującą religią jest islam. On sam jest z kolei muzułmaninem.
- Jestem szczęśliwy, bo wybrałem najlepszy klub w tej lidze. Jestem muzułmaninem i przychodzę do odpowiedniego kraju. Jestem podekscytowany tym, że będę jednym z pierwszych graczy w szybko rozwijających się rozgrywkach. Mam nadzieję, że pomogę Arabii Saudyjskiej i Al-Hilal napisać nową historię. Oczywiście bardzo ważny jest też kontrakt – powiedział Koulibaly.
Najnowszy nabytek Al-Hilal dodał, iż kluczową rolę odegrały także zapisy w umowie. Były gracz Chelsea od wielu lat wspomaga społeczność w Senegalu. Z jego inicjatywy ma powstać m.in. szpital.
- Będę mógł pomóc całej swojej rodzinie. Zapewnię jej godne życie. Od moich rodziców, po kuzynów. Ale przede wszystkim będę mógł nadal rozwijać swoją działalność społeczną w Senegalu. Zaczęliśmy od budowy kliniki pediatrycznej w miasteczku Ngano. Ona pomoże ludziom z przynajmniej 15 innych miejscowości, którzy muszą teraz podróżować 50 minut do najbliższego szpitala. Państwo wesprze nas personelem, ale mamy wiele innych pomysłów, które chcemy wcielić w życie – dodał reprezentant Senegalu.
Kalidou Koulibaly jest już drugim transferem Al-Hilal podczas letniego okna transferowego. Nieco wcześniej na transfer do tego klubu zdecydował się Ruben Neves. Reprezentant Portugalii kosztował około 55 mln euro.
Redakcja meczyki.pl
Piotr Sidorowicz 28 Jun 2023 · 15:38
Źródło: Corierre dello Sport

Przeczytaj również