Kamil Wilczek z kolejnym golem w barwach FC Kopenhaga! Polak trafił po raz piąty w sezonie ligowym

fck.dk
Kamil Wilczek latem zszokował duńskich kibiców, przyjmując ofertę FC Kopenhaga. Polak w nowym zespole spisuje się jednak znakomicie. W meczu z Lyngby BK wpisał się na listę strzelców, zdobywając piątą bramkę w rozgrywkach Superligaen.
Transfer Kamila Wilczka wzbudził w Danii sporo kontrowersji, ale Polak błyskawicznie odnalazł się w nowej drużynie. W pierwszych trzech spotkaniach ligowych czterokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.
Później było już nieco gorzej. Ostatnią bramkę napastnik świętował 27 września. Później przyszły dwa mecze bez gola, aż w końcu 32-latek spędził starcie Aarhus na ławce rezerwowych.
W spotkaniu z Lyngby BK Polak wrócił do wyjściowej jedenastki. Do przerwy jego drużyna prowadziła 2:0 - najpierw rezultat otworzył Jonas Wind, a później do własnej bramki trafił Mathias Rasmussen.
Po przerwie goście ruszyli do odrabiania strat i dość niespodziewanie doprowadzili do remisu w ciągu zaledwie dziewięciu minut za sprawą bramek Fosgaarda oraz Torpa.
To podrażniło zawodników ze stolicy. W 56. minucie po raz drugi trafił Wind, a cztery minuty później przełamał się także Wilczek. Rasmus Falk dobrze wyszedł do prostopadłego podania, zgrał piłkę do Polaka, a ten nie zmarnował znakomitej okazji.
Polak jest jednym z najlepszych strzelców Superligaen - z pięcioma trafieniami na koncie znajduje się w ścisłej czołówce ligowych snajperów. Oprócz niego takim dorobkiem może pochwalić się jeszcze czterech zawodników.
Rezultat 4:2 utrzymał się do końca spotkania. Wilczek został zmieniony w 80. minucie.
Maciej Pietrasik01 Nov 2020 · 17:32