Kanonada w spotkaniu PSG. Osiem goli! Kylian Mbappe potwierdził znakomitą dyspozycję [WIDEO]

Źródło: Twitter
Pomimo początkowych problemów Paris Saint-Germain uporało się z Montpellier w wyjazdowym spotkaniu. "Les Parisiens" wygrali aż 6:2.
Piłkarze PSG musieli się postarać, aby odnieść zwycięstwo z Montpellier. W przeciwnym wypadku mógł być to ich czwarty mecz z rzędu bez wygranej. Ostatnią taką passę stołeczni zanotowali... sześć lat temu.
Od początku spotkania wszystko układało się modelowo. Już w 14. minucie Kylian Mbappe zagrał do Vitinhy. Portugalczyk minął rywali i oddał fantastyczne uderzenie zza pola karnego, pokonując Dimitry'ego Bertauda.
Kolejna bramka padła już osiem minut później. Randal Kolo Muani skupił na sobie uwagę defensorów "La Paillade", po czym podał na lewą stronę do Mbappe. Gwiazdor PSG pokonał golkipera strzałem z ostrego kąta.
Gdy wydawało się, że zawodnicy Montpellier będą mieli problem z pozbieraniem się, ruszyli do ataku. W 30. minucie do siatki paryżan trafił Arnaud Nordin, zaś w doliczonym do pierwszej połowy czasie gry Teji Savanier wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Gianluigiego Donnarummy na Tanguyu Coulibalym. Piłkarze schodzili na przerwę przy rezultacie 2:2.
W drugiej odsłonie starcia "Les Parisiens" wrzucili wyższy bieg. W 50. minucie Bradley Barcola zagrał do Mbappe, który nie kalkulował i kapitalnie przymierzył na bramkę Bertauda. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki.
Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się również Lee Kang-in. Po otrzymaniu podania od Kolo Muaniego Koreańczyk zszedł do środka i huknął na bramkę z 20 metrów. Bramkarz nie miał szans na interwencję.
To jednak nie był koniec. W 63. minucie Mbappe dobił rywali, kompletując hat-tricka! Etatowy reprezentant Francji wykorzystał dokładne dogranie Vitinhy i po raz kolejny nie dał najmniejszych złudzeń Bertaudowi.
Ostatni cios w niedzielnym meczu wyprowadził wpuszczony wcześniej na boisko Nuno Mendes. W 89. minucie Vitinha znów popisał się pięknym podaniem, a jego rodak nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.
Dzięki wygranej 6:2 z Montpellier Paris Saint-Germain powiększyło swoją przewagę nad drugim Brestem do 12 punktów. Paryżanie mają obecnie 59 oczek i pewnie kroczą po kolejne w historii klubu mistrzostwo.
Michał Boncler17 Mar · 22:42