Genialny lob z połowy boiska! Inter znów wygrywa, zmiana na fotelu lidera Serie A [WIDEO]

Screen/Twitter
Inter Mediolan nie zwalnia tempa. Zespół Simone Inzaghiego pokonał Frosinone (2:0), dzięki czemu awansował na pozycję lidera w rozgrywkach Serie A. Ozdobą tego meczu było przepiękne trafienie Federico Dimarco.
Piłkarze Interu Mediolan znajdują się na fali. Po raz ostatni doznali porażki pod koniec września. W spotkaniu z niżej notowanym Frosinone znów byli uznawani za faworytów.
Na pierwszą w tym meczu bramkę było jednak trzeba poczekać aż do 43. minuty. Wówczas prawdziwą bombę odpalił Federico Dimarco, który przelobował bramkarza gości po uderzeniu z okolic środka boiska. Golkiper Frosinone nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia.
Kolejna bramka dla Interu padła już po rozpoczęciu drugiej odsłony. Tym razem było trzeba na nią czekać znacznie krócej. W 48. minucie na 2:0 trafił Hakan Calhanoglu. Reprezentant Turcji wpisał się na listę strzelców po dobrze wykonanym rzucie karnym.
Wraz z upływem czasu wielokrotny mistrz Włoch tworzył sobie kolejne sytuacje. Wynik meczu mogli podwyższyć zarówno Nicolo Barella, jak i Lautaro Martinez. W obu sytuacjach zabrakło jednak nieco lepszego wykończenia.
Mimo to trzy punkty trafiły dziś na konto Interu Mediolan. Zwycięstwo 2:0 zagwarantowało temu zespołowi powrót na pozycję lidera Serie A. Jego przewaga nad drugim w tabeli Juventusem niezmiennie wynosi dwa punkty.
Piotr Sidorowicz 12 Nov 2023 · 22:39