Kapitalny debiut nowego nabytku AC Milan. Łukasz Skorupski nie zatrzymał "Rossonerich" [WIDEO]

Na zakończenie inauguracyjnej kolejki Serie A AC Milan pokonał 2:0 Bolognę. Znakomity debiut w nowych barwach zaliczył Christian Pulisic. Amerykanin swoim strzałem nie dał szans Łukaszowi Skorupskiemu.
"Rossoneri" latem przeszli spore zmiany. Najpierw z klubu odszedł Paolo Maldini, a później znacznie przebudowano kadrę, sprzedając między innymi Sandro Tonaliego, a sprowadzając dwóch zawodników londyńskiej Chelsea.
To właśnie jeden z nich, Christian Pulisic, grał w pierwszej połowie niczym z nut. W 11. minucie go on świetnie obsłużył Reijndersa, a ten dograł piłkę do Giroud. Francuz z bliska wpakował piłkę do siatki.
Zaledwie 10 minut później było już 2:0. Tym razem Pulisic przeprowadził dwójkową akcję z Giroud i posłał na bramkę Łukasza Skorupskiego prawdziwą bombę zza pola karnego. Polak nie miał szans na skuteczną interwencję.
Po pierwszej części spotkania wynik mógłby być nawet wyższy, gdyby golkiper Bologny nie podjął się ryzykownej interwencji poza polem karnym. Skorupski zdecydował się na wyjście z "szesnastki" i wybił piłkę wślizgiem.
W drugiej połowie Bologna starała się odpowiedzieć. Najbliżej szczęścia był Ndoye, który z łatwością przedryblował Calabrię. Nie zdecydował się jednak na dogranie do lepiej ustawionego Orsoliniego i sam próbował wykończyć akcję.
W końcówce spotkania Milan był bliski zadania kolejnego ciosu. Minimalnie niecelny okazał się strzał Rafaela Leao - Portugalczyk trafił w słupek. Finalnie "Rossoneri" wygrali jednak 2:0 i udanie zainaugurowali sezon 2023/2024.