Kapitalny gol Wisły Kraków i pewne zwycięstwo. "Biała Gwiazda" odpowiedziała na krytykę [WIDEO]

Krzysztof Porebski / PressFocus
Piłkarze Wisły Kraków pokonali 3:0 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza w pierwszym spotkaniu 19. kolejki PKO Ekstraklasy. Ozdobą meczu była piękna bramka Aschrafa El Mahdiouiego z pierwszej połowy.
"Biała Gwiazda" w ostatnich tygodniach nie spisywała się najlepiej. Kibice dali wyraz swojemu niezadowoleniu, wywieszając kpiące z piłkarzy transparenty. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
W piątkowy wieczór to Wisła od początku narzuciła rywalom swoje warunki. Piłkarze Bruk-Betu Termaliki długimi fragmentami byli zamknięci we własnym polu karnym.
W 23. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Przepięknym uderzeniem z dystansu popisał się Aschraf El Mahdioui. Loska przy tym strzale nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję.
Krakowianie chcieli pójść za ciosem, ale bramkarz beniaminka poradził sobie ze strzałem Plewki. W końcówce pierwszej połowy musiał jednak skapitulować. Rezultat na 2:0 podwyższył Yaw Yeboah.
Krótko po wznowieniu gry "Biała Gwiazda" przypieczętowała zwycięstwo. Prowadzenie gospodarzy powiększył Skvarka, który skorzystał ze znakomitego dośrodkowania Savicia.
Końcowy wynik mógł być nawet wyższy, ale Loska znakomicie interweniował po uderzeniach Plewki i Yeboaha. Po drugiej stronie boiska szansę na gola honorowego miał Śpiewak, lecz jego uderzenie obronił Biegański.
Ostatecznie Wisła wygrała 3:0 i nieco oddaliła się od strefy spadkowej, zwiększając przewagę nad zagrożonymi spadkiem drużynami do sześciu punktów. Termalica wciąż jest natomiast ostatnia.
Maciej Pietrasik17 Dec 2021 · 19:54