Kapitalny rajd Kamila Jóźwiaka! Mijał rywali jak tyczki. Akcja Polaków dała zwycięstwo Charlotte FC [WIDEO]

Kamil Jóźwiak strzelił kolejnego gola w USA. Polski skrzydłowy przesądził o zwycięstwie Charlotte FC z Orlando City (1:0) w US Open Cup.
Jóźwiak, podobnie jak Karol Świderski, rozpoczął mecz wśród rezerwowych. Od pierwszej minuty zagrał za to trzeci z Polaków z Charlotte, czyli Jan Sobociński.
Przemeblowana drużyna Charlotte FC nie potrafiła strzelić gola. Zmieniło się do dopiero, gdy na boisku zameldowali się Jóźwiak i Świderski.
Polacy weszli do gry w 63. minucie. Niedługo później przeprowadzili akcję bramkową. Świderski przejął piłkę na połowie Orlando, podciągnął z nią przed pole karne i odegrał do Jóźwiaka. Były piłkarz Lecha popisał się świetnym dryblingiem, przebił w szesnastkę i z bliska trafił do bramki.
Dla Jóźwiaka był to już czwarty gol w tym sezonie. W barwach Charlotte rozegrał dziesięć spotkań.
Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Charltte FC dzięki skromnemu zwycięstwu awansowało do 1/8 finału US Open Cup.
Marcin Karbowski10 May 2023 · 07:37
Źródło: Twitter