Karbownik ma nowy klub! Zagra w Turcji
Michał Karbownik zmienił klub. Były reprezentant Polski zdecydował się na przenosiny do Turcji.
Karbownik przez trzy ostatnie sezony był piłkarzem Herthy Berlin. Opuści ją na zasadzie wolnego transferu. Jego kontrakt wygaśnie wraz z końcem czerwca.
Nowym pracodawcą Karbownika będzie Basaksehir. Turecki klub poinformował, że ustalił z Polakiem warunki trzyletniego kontraktu.
Dla Karbownika będzie to już piąty zagraniczny klub w karierze. Po wyjeździe z Herthy był związany z Brighton, Olympiakosem, Fortuną Duesseldorf i wspomnianą Herthą.
Basaksehir to piąta drużyna ostatniego sezonu ligi tureckiej. W nowych rozgrywkach przystąpi do rywalizacji w eliminacjach Ligi Konferencji.
Trenerem Basaksehiru jest Nuri Sahin. Karbownik w nowym klubie spotka Polaka - gra tam Jakub Kałuziński.