Karol Fila może opuścić Ligue 1. Polak na celowniku przedstawiciela europejskich pucharów [NASZ NEWS]

Karol Fila może opuścić Ligue 1. Polak na celowniku przedstawiciela europejskich pucharów [NASZ NEWS]
Piotr Matusewicz
Karol Fila, zawodnik Strasbourga, może wkrótce zmienić barwy klubowe. Jak się dowiedzieliśmy, o transfer zawodnika zabiega mistrz Bułgarii - Łudogorec Razgrad.
Rok temu Karol Fila opuścił Lechię Gdańsk i trafił do Strasbourga. W swoim pierwszym sezonie obrońca zagrał w 16 meczach na poziomie Ligue 1.
Dalsza część tekstu pod wideo
W okresie przygotowawczym sytuacja 24-latka znacznie się skomplikowała. Fila odniósł kontuzję, z którą zmaga się do dziś. Piłkarz nie znalazł się w kadrze zespołu na mecze ligowe z Monaco i Nice. Sprawy nie ułatwia też transfer Ronaela Pierre-Gabriela, który trafił do Strasbourga na zasadzie wypożyczenia z niemieckiego Mainz i stał się nowym konkurentem na pozycję Polaka.
To sprawia, że w najbliższym czasie może dojść do transferu. Według naszych informacji zainteresowanie zawodnikiem wyraża Łudogorec Razgrad, który złożył propozycję polskiemu piłkarzowi. Mistrz Bułgarii będzie występował w europejskich pucharach, w związku z czym potrzebuje szerokiej kadry do gry na kilku frontach. Jednym z rozwiązaniem może okazać się właśnie transfer Fili.
Warto dodać, że Łudogorec jest blisko awansu do fazy grupowej Ligi Europy. W pierwszym meczu czwartej rundy kwalifikacji Bułgarzy pokonali u siebie Żalgiris Wilno 1:0.
Szerzej o sytuacji obrońcy mówiliśmy w "Oknie Transferowym":

Przeczytaj również