Katalończycy opowiedzą się za niepodległością? Zidane: Nie wyobrażam sobie ligi hiszpańskiej bez Barcelony

Katalończycy opowiedzą się za niepodległością? Zidane: Nie wyobrażam sobie ligi hiszpańskiej bez Barcelony
CosminIftode / Shutterstock.com
Na pierwszego października kataloński parlament zaplanował referendum w sprawie niepodległości Katalonii. Zinedine Zidane przyznał, że nie potrafi wyobrazić sobie hiszpańskiej ligi bez FC Barcelony.
Jeśli Katalończycy opowiedzą się za oderwaniem od Hiszpanii, to FC Barcelona i Espanyol mogą już nie brać udziału w rozgrywkach La Liga, a przenieść się na przykład do francuskiej Ligue 1. Póki co jednak nie wiadomo, czy do referendum w ogóle dojdzie, gdyż jego przeprowadzenie zablokował hiszpański Sąd Najwyższy. Na temat ewentualnego opuszczenia przez "Blaugranę" ligi hiszpańskiej wypowiedział się szkoleniowiec "Królewskich".
Dalsza część tekstu pod wideo
Nie wyobrażam sobie ligi hiszpańskiej bez Barcelony. To wszystko co mogę powiedzieć jako fan futbolu - przyznał Zinedine Zidane cytowany przez magazyn "FourFourTwo".
Nie będę drążył tego tematu, ponieważ są ludzie, którzy by tego chcieli, jak i tacy, którzy by sobie tego nie życzyli. Nie potrafię jednak wyobrazić sobie ligi bez nich - powtórzył Francuz.

Przeczytaj również