Katalońskie dzienniki opisują mecz Realu i Juventusu. "Kradzież stulecia" na okładce Sportu

Sport
Wczoraj informowaliśmy o żałobnych nastrojach katalońskich dzienników po odpadnięciu Barcelony z Ligi Mistrzów. Dzisiaj czarną okładkę znów zaprezentował "Sport", który po awansie Realu umieścił na niej napis "Kradzież stulecia".
Real Madryt był wczoraj o krok od katastrofy. "Królewscy" przegrywali u siebie 0:3 i byli bliscy dogrywki z Juventusem. Tymczasem w ostatniej minucie meczu sędzia Michael Oliver podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Cristiano Ronaldo. Ostatecznie w dwumeczu było 4:3 dla Realu, co dało awans mistrzom Hiszpanii.
Okładka "Sportu" jest utrzymana w czarnych kolorach. "Kradzież stulecia" głosi wielki napis, a z boku można jeszcze przeczytać, że sędzia wymyślił rzut karny i jest to skandal.
Również na okładce "Mundo Deportivo" można znaleźć sugestie, że karny był wątpliwy - "Magister sędziowania". "Real awansował w swoim stylu" - czytamy.
Inne spojrzenie przedstawiają madryckie dzienniki. "AS" na okładce umieścił napis: "Od paniki do półfinałów".
Natomiast dziennikarze "Marki" nie mieli wątpliwości. "To był karny" - brzmi napis na pierwszej stronie dziennika.
Źródło: własne/Twitter/realmadryt.pl/fcbarca.com