Katastrofa Piasta Gliwice! Kolejna porażka, Widzew Łódź coraz wyżej w tabeli [WIDEO]

Artur Kraszewski / pressfocus
Widzew Łódź nie zatrzymuje się w Ekstraklasie. Podopieczni Daniela Myśliwca na własnym stadionie wygrali 1:0 z Piastem Gliwice.
Piast już w 2. minucie mógł objąć prowadzenie. Fabian Piasecki dograł piłkę do Michaela Ameyawa, który był niekryty w polu karnym. Skrzydłowy jednak posłał futbolówkę wysoko nad bramką.
W odpowiedzi Antoni Klimek próbował stworzyć zagrożenie na lewym skrzydle. Tomas Huk nie nabrał się jednak na zwody 21-latka, który wywalczył jedynie rzut rożny. Po stałym fragmencie gry Mateusz Żyro niecelnie główkował.
W kolejnej akcji Fran Alvarez zaliczył kąśliwe dośrodkowanie, po którym piłka zmierzała w światło bramki. Frantisek Plach zachował jednak czujność i złapał futbolówkę.
W pewnym momencie gra musiała zostać przerwana. Podczas walki o piłkę Piasecki zderzył się z Gikiewiczem. Bramkarz potrzebował kilku minut, aby dojść do siebie i móc kontynuować grę.
W 27. minucie piłkarze Widzewa domagali się odgwizdania rzutu karnego, sugerując zagranie ręką. Sędzia nie mógł jednak podyktować jedenastki, ponieważ wcześniej w tej akcji na spalonym był Marek Hanousek.
Pod koniec pierwszej połowy Tom Hateley pokusił się o strzał z dystansu. Gikiewicz bez trudu złapał piłkę. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Na początku drugiej części spotkania niewiele działo się pod obiema bramkami. Piast szukał gry dalekimi podaniami w kierunku Piaseckiego. Żyro i Szota radzili sobie jednak z kryciem napastnika.
W 54. minucie Plach czujnie odbił piłkę po zagraniu Fabio Nunesa. W odpowiedzi Hanousek idealnym wślizgiem powstrzymał szarżującego Pyrkę.
W 70. minucie Plach został bohaterem gliwiczan. Bramkarz w fantastycznym stylu obronił główkę Jordiego Sancheza. Przy próbie dobitki Hiszpan został sfaulowany przez Ariela Mosóra. Po długiej analizie VAR sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Bartłomiej Pawłowski.
Widzew mógł podwyższyć prowadzenie, ale Alvarez uderzył minimalnie obok słupka. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie.
Po zwycięstwie łodzianie zajmują ósme miejsce w ligowej tabeli. Piast jest na 13. lokacie. Przewaga gliwiczan nad strefą spadkową wynosi już tylko trzy punkty.
Adam Kłos07 Apr · 14:27