Katastrofa Realu Madryt! Klęska na Bernabeu, "Królewscy" kończyli w dziewięciu

Real Madryt doszczętnie zawiódł w 15. kolejce ligi hiszpańskiej. "Los Blancos" na własnym stadionie przegrali 0:2 z Celtą Vigo. Barcelona pozostaje liderem tabeli z przewagą czterech punktów nad "Królewskimi".
Na początku spotkania Thibaut Courtois popełnił błąd. Bramkarz wyszedł przed pole karne, ale nie zdołał zatrzymać Bryana Zaragozy. Akcja Celty została jednak przerwana z powodu spalonego. W 16. minucie Ionut Radu dobrze interweniował zaś przy strzale Ardy Gulera.
W 23. minucie Eder Militao musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Jego miejsce na środku obrony zajął Antonio Ruediger. W 26. minucie strzał Bellinghama został zablokowany. Następnie Radu poradził sobie z próbą Gulera. Po chwili Turek huknął obok słupka, marnując podanie Mbappe.
Pod koniec pierwszej połowy Courtois zatrzymał Durana, a Radu był górą w pojedynku z Viniciusem. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Taki wynik z pewnością nie satysfakcjonował kibiców na Santiago Bernabeu.
Bardzo udane wejście zanotował Williot Swedberg. W 46. minucie Szwed zmienił Pablo Durana, a w 54. zapewnił Celcie prowadzenie 1:0.
Xabi Alonso musiał tchnąć nowe życie w ofensywę Realu. Na murawie zameldował się zatem Rodrygo, który zajął miejsce Raula Asencio. Fede Valverde został zaś przesunięty na prawą obronę.
W 65. minucie Fran Garcia osłabił swój zespół. Lewy obrońca w odstępie kilkudziesięciu sekund popełnił dwa faule, obejrzał dwie żółte kartki i wyleciał z boiska.
Nawet przy grze w osłabieniu Real nie zamierzał się poddać. W 70. minucie Tchouameni uderzył nad poprzeczką. Później Radu obronił strzał Mbappe z rzutu wolnego. W pewnym momencie madrytczycy domagali się karnego, chociaż to Carreras zagrał ręką w szesnastce Celty. W 81. minucie Rodrygo posłał futbolówkę w trybuny. Po chwili Gonzalo Garcia główkował obok słupka.
W doliczonym czasie sędzia odesłał kolejnego zawodnika gospodarzy do szatni. Alvaro Carreras poszedł w ślady Frana Garcii i też zebrał dwie żółte kartki. W 93. minucie ekipa z Galicji rozklepała madrytczyków, Swedberg minął Courtois i trafił na pustą bramkę.
Celta zwyciężyła 2:0 i awansowała na dziesiąte miejsce w tabeli. Real jest drugi ze stratą czterech punktów do liderującej Barcelony. "Królewscy" mogą już szykować się do środowego hitu. W szóstej kolejce Ligi Mistrzów podejmą Manchester City.