Kibice Widzewa wmieszali się w głosowanie Korony. Oskarżyli klub o manipulacje

Kibice Widzewa wmieszali się w głosowanie Korony. Oskarżyli klub o manipulacje
Marta Badowska / pressfocus
Do kuriozalnej sytuacji doszło w mediach społecznościowych. Kibice Widzewa Łódź oskarżyli Koronę Kielce o manipulację przy wynikach głosowania na skrzydłowego roku. Głos w sprawie musiał zabrać dyrektor marketingu Korony.
Korona zorganizowała plebiscyt na skrzydłowego roku. Kibice mogli głosować na Mariusza Fornalczyka, Dawida Błanika lub Stjepana Davidovicia. Ostatecznie zwyciężył Błanik, któremu klub oficjalnie pogratulował.
Dalsza część tekstu pod wideo
To nie spodobało się fanom... Widzewa. Ci bowiem zaangażowali się w głosowanie i udzielali poparcia Fornalczykowi, obecnie reprezentującemu barwy łodzian. Podziałało częściowo, bo "Fornal" okazał się najlepszy na platformie X.
Na tej podstawie kibice Widzewa zaczęli oskarżać Koronę o manipulację, nie zabrało nieprzychylnych, prześmiewczych komentarzy. Wyniki z dawnego Twittera przyjęli jako wiążące. Ostatecznie głos zabrał Michał Siejak, który podkreślił, że plebiscyt nie był ograniczony do jednej platformy.
- Głosowanie odbywało się na trzech platformach - X, Facebook i Instagram. Dopiero po zsumowaniu wszystkich głosów wyłoniony został zwycięzca - Dawid Błanik z przewagą prawie 1 tysiąca głosów - napisał dyrektor marketingu Korony.
- Szczerze mówiąc - gdy rozmawialiśmy z kapitułą dziennikarzy o sposobie głosowania, przewidywaliśmy, że w przypadku Mariusza Fornalczyka do zabawy żywo podłączą się fani Widzewa. Nie pomyliliśmy się i niezmiernie nas to cieszy - bo Korona Kielce wzbudza emocje już nie tylko w województwie świętokrzyskim, ale również i w łódzkim - podkreślił, wbijając szpilkę kibicom Widzewa
W tym roku Fornalczyk strzelił trzy gole i zanotował cztery asysty dla Korony. Błanik ma na koncie osiem trafień i dziewięć asyst.
Redakcja meczyki.pl
Adam NowackiDzisiaj · 15:45
Źródło: Twitter

Przeczytaj również